Twitter Özel Mesajlar için Beklenen Gelişmeyi Duyurdu

Sohbet sabitleme sohbet içeriği olan çoğu uygulamada bulunmakta. Günümüzde WhatsApp, Discord ve Telegram gibi uygulamalarda bu özelliği görebilirsiniz. Twitter tarafından da özel mesajlar için geliştirilen özelliğin temel amacı sürekli konuştuğunuz ve sizin için önemli kişileri konuşma panelinin en üstünde tutmak.

Fakat iş Twitter’a gelince biraz karmaşıklaşıyor. Twitter, özel mesajlar için sohbet sabitleme özelliğini bulunduruyor. Ancak bunu sadece Twitter Blue‘yu satın alan kullanıcılar kullanabiliyor. Fakat geçtiğimiz günlerde Twitter bir güncelleme ile bu özelliği bütün kullanıcılarına açık hale getirdi.

Eğer konuşma sabitleme sizin sürekli kullandığınız bir özellik ise ve Twitter sohbetini de aktif olarak kullanıyorsanız, yeni gelen güncellemeyi yüklemek sizin için yararlı olacaktır. Twitter için konuşma sabitleme özelliği; Android, iOS ve tarayıcınızda Blue üyeliğine sahip olmanıza gerek olmadan kullanıcılara sunuluyor.

Özelliğin kullanımı ise diğer uygulamalar ile aynı denebilir. Mobil platformlarda sabitlemek istediğiniz sohbeti sağa doğru kaydırıp havalandırdıktan sonra üste taşıyabiliyorsunuz. Bu şekilde altı adet konuşmayı sabitleyebilirsiniz.

Bu güncelleme ile Twitter özel mesajlar için geliştirilen mesaj sabitleme özelliği Blue kullanıcılarına Kasım 2021’de getirdikten birkaç ay sonra tüm kullanıcılar ile buluşuyor. Bunun bir sürpriz olduğunu söyleyemeyiz. Sebebi ise, Twitter’ın yaptığı bir açıklamada, Blue kullanıcılarının sohbet sabitleme gibi yeni çıkan özelliklere, ilk erişecek kişiler olduğunu söylemesi.

Diğer Yenilikler Tüm Kullanıcılara Ne Zaman Açılır?

Bu geniş güncelleme ile Blue’ya ilk gelen özelliklerin abone olmayan kullanıcılara ne zaman ulaşacağı hakkında biraz bilgi edinmek mümkün. Ancak tüm özelliklerin bütün kullanıcılara açılacağını söylemek mümkün değil. Her ne kadar özelliklerin çoğunu başka uygulamada herhangi bir ücret ödemeden kullanmak mümkün olsa da Twitter’ın ücretli üyeliklere ekstra bazı avantajlar sunması muhtemel.

Fakat Twitter, bazı özellikleri herkesle paylaşmadan önce belli bir kitleye ücretli satmak istiyor. Ücret ödemeyen kullanıcılara bu tarz özelliklerin ne zaman geleceğini özelliğin kendisi belirleyecek.

Twitter, uygulamaya şüphesiz ileride bu tarz yenilikler getirecektir. Bu yeniliklere ilk ulaşanların da Blue üyeleri olacağını söylemek pek yanlış olmaz. Ancak ilerleyen dönemde gelecek yeni özelliklerin de sohbet sabitleme özelliği gibi tüm kullanıcılara sunulması ihtimali de mevcut.

Sizler bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter sohbet için kullandığınız bir uygulama mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.engadget.com/twitter-pin-dm-conversations-212045019.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.