Twitter Instagram Hikayeleri İçin Bir Özellik Geliştirdi

Sosyal medya platformlarına olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Sosyal medya şirketleri de bu yüzden kullanıcılarının ilgisini çekmek amacıyla yeni özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Twitter da Instagram hikayeleri için geliştirdiği özellik ile bu şirketlerin arasında yer alıyor.

Şirket, özellikle pandemi döneminde kullanıcıları için birçok yeni özellik geliştirdi. Twitter Blue ve Spaces’ın ardından şirket şimdi de Instagram hikayeleri için bir yenilik getirdi.

Bilindiği üzere Twitter, geçtiğimiz aylarda paylaşılan Tweet’lerin Instagram hikayelerine direkt eklenebilmesi için çalıştıklarını duyurmuştu. Şirket, şimdi bu özelliği tüm iOS kullanıcılarının kullanımına açtı.

Instagram Hikayelerinde Tweet Paylaşmak Artık Çok Kolay

Kullanıcılar, özellikle pandemiyle birlikte sosyal medya platformlarına yoğun ilgi göstermeye başladılar. Neredeyse her sosyal medya platformu, kullanıcılarına farklı bir ortam sunuyor. Bu yüzden de kişiler, çeşitli sosyal medya platformlarını aynı anda kullanabiliyorlar.

Bu platformların başında ise Twitter ve Instagram geliyor. İki platform, konsept olarak birbirlerinden oldukça farklı. Bu yüzden iki platformun da kullanıcı sayısı oldukça fazla. Bu durumda da kullanıcılar, bir platformda paylaştıkları bir gönderiyi başka platformda da paylaşmak isteyebiliyorlar.

Fakat bu durum biraz zahmetli olabiliyor. Çünkü kullanıcılar, gönderilerini başka platformlarda paylaşmak için ya ekran görüntüsü alıp paylaşmak ya da gönderilerini diğer platformda tekrar oluşturmak zorunda kalıyorlardı.

Twitter, kullanıcılarının memnuniyeti için bu durumu oldukça kolaylaştıracak bir özellik geliştirdi. Şirket, kullanıcılarını bu kadar uğraştırmamak için paylaşılan Tweet’lerin doğrudan hikayelere eklenmesini sağladı.

Tweetleri Instagram Hikâyelerinde Paylaşmak Artık Çok Kolay

Tweet’lerini Instagram hikayesinde paylaşmak isteyenlerin yapmaları gereken işlem oldukça basit. Bilindiği gibi Twitter gönderilerinde paylaş butonu bulunuyor. Şirket, bu buton içindeki seçeneklere Instagram hikayelerini de ekledi. Böylece gönderiyi Instagram hikayelerinde paylaşmak için sadece bu butonu kullanmak yeterli olacak.

Kullanıcılar, hikayelerde paylaşılan Twitter gönderilerine tıklayarak Twitter’a yönlendirilmek isteyebilirler. Fakat özellik şimdilik bunu desteklemiyor.

Bu yüzden özellik, kullanıcıların beklentilerini, en azından şu an için, tam anlamıyla karşılamayacak gibi gözüküyor. Ancak yine de Twitter, geliştirdiği özellikle çoğu kullanıcısını memnun edecektir.

Ayrıca, şirket yaptığı duyuruda bu özelliğin şimdilik sadece iOS kullanıcılarının kullanımına açıldığını belirtiyor. Bu durum Android kullanıcıları için kötü bir haber. Ancak Twitter’ın, kısa bir süre sonra özelliği Android kullanıcılarının da kullanımına sunması beklentiler arasında.

Sizler Twitter tarafından Instagram hikayeleri için geliştirilen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce özellik, Twitter kullanıcılarını memnun edecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.