Twitter Haber Sektörü için Büyük Bir Yenilik Getiriyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, bir süredir haber sektörü üzerine çalışmalar yapıyor. Hatta şirket, bu konu için birkaç şirketi bünyesine katmıştı. Revue, Nuzzel gibi hizmetleri bünyesine katan şirket, bugüne kadar bu konuda herhangi bir yenilik yapmamıştı. Ancak yeni yapılan duyuruyla birlikte Twitter haber sektörü için büyük bir yenilik getiriyor!

Bilindiği gibi Twitter, Ocak 2021’de Revue’yu bünyesine katmıştı. Revue, insanlara kendi haber bültenlerini oluşturma olanağı sağlayan bir platform. Revue üzerinden hem haber yazarları hem de şirket para kazanıyor.

Revue’nun hem ücretli hem ücretsiz sürümü mevcut. Sistem, ücretsiz sürümde belirli bir kişi sayısına kadar bülten gönderilmesine izin veriyor. Bu yüzden de sistemi ücretsiz olarak kullanmak pek kullanışlı değil.

Twitter da haber sektöründeki çalışmalarından dolayı Revue’yu satın aldı. Bu satın alımdan sonra araştırmacılar, Twitter profillerini Revue ile birleştirecek bir özelliğin geleceğini tahmin ediyorlardı. Öyle ki tahminler doğru çıktı diyebiliriz.

Revue, yaptığı paylaşımla Twitter kullanıcılarının profillerinde yer alacak olan Revue bültenine kaydolma butonunu tanıttı.

Twitter Haber Sektörü Adına Revue ile Güç Birleştirdi

Twitter, geliştirdiği özelliklerin çoğunu ilk olarak Android ve masaüstü kullanıcılarına açıyor. Revue bültenine kayıt özelliği de öyle olacak. Bu özellik ilk olarak Twitter’ın masaüstü ve Android sürümlerinde mevcut olacak. Fakat Twitter, özelliği kısa bir süre sonra iOS kullanıcılarının da kullanımına açacak.

Revue’da haber bülteni oluşturan kullanıcılar, bültenlerini Twitter hesaplarına entegre edebilecekler. Bülten sahiplerini, Twitter’dan takip eden kullanıcılar da yazarların Twitter profillerinden kolayca Revue bültenine abone olabilecekler. Twitter, kullanıcılar abone ol butonuna bastıktan sonra kullanıcıların mail adreslerine bir onay maili gönderecek.

Kullanıcıların ilk olarak aboneliklerini onaylamaları gerekecek. Daha sonra Revue, bültende yayınlanan haberleri bülten abonelerinin Twitter’a kayıt oldukları mail adreslerine direkt gönderebilecek.

Bazı insanlar, abone ol butonunu gereksiz ve basit bir özellik gibi düşünebilirler. Fakat, özellikle çok takipçiye sahip Twitter ve Revue kullanıcıları için bu buton çok faydalı olacaktır.

Bunun dışında Twitter’ın haber sektöründeki çalışmaları daha da artacak. Revue tarafından yapılan açıklama da bu görüşü doğruluyor. Ayrıca birçok hizmeti bünyesine katan Twitter, bu hizmetleri de yavaş yavaş Twitter sistemine dahil etmeye başlayacak.

Sizler Twitter’ın haber sektöründeki çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter bu konuda başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.