Twitter, Google Hesabı ile Girişe İzin Vermeye Başladı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, özellikle pandemi sürecinde güvenlikten erişilebilirliğe kadar birçok alanda yeni özellikler geliştirdi. Twitter geliştiricileri şimdi ise platformun kullanım sayısını ciddi ölçüde artırabilecek bir yeniliğe imza attılar. Artık, Twitter kullanıcıları, kullandıkları Google hesabı ile Twitter’a giriş yapabilecekler.

Bilindiği üzere bu özelliğin platforma ekleneceği geçtiğimiz aylarda sızdırılmıştı. Twitter, şimdi ise Android beta sürümünde bu özelliği test etmeye başladı.

Twitter, Özelliği Yaygınlaştıracak

Birçok sosyal medya platformu gibi Twitter da geliştirdiği bir özelliği ilk olarak platformun beta sürümlerinde test ediyor. Şirket, beta kullanıcılarından gelen yorumlara göre özelliği son haline getirerek tüm kullanıcılar için kullanıma açıyor.

Twitter, Google hesabı ile giriş yapma özelliği için de aynı süreci uygulayacak. Twitter geliştiricileri, özelliği ilk olarak Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Google Play üzerinden Twitter’ın beta programına kaydolan Android kullanıcıları, Google hesapları ile Twitter’a giriş yapabilmeye başladılar.

Şirket, bu özelliği ilerleyen günlerde iOS kullanıcılarının kullanımına da sunacaktır. Çünkü Twitter geliştiricileri, son zamanlarda yaptıkları her açıklamada platformun kullanıcı sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtiyorlar. Google hesabı ile giriş yapabilme olanağı, Twitter’ın kullanıcı sayısında belirgin bir artış yaratacaktır. Bu yüzden de şirket, kısa zamanda bu özelliği herkesin kullanımına açacaktır.

Twitter Google Hesabı ile Oturum Açma
Görsel Kaynağı: 9To5Google

Bu özellik, Twitter kullanıcılarına çok kolaylık sağlayacak. Çünkü kullanıcılar, Google hesapları ile giriş yaparak sürekli şifre girmenin yanı sıra ad-soyad ve e-posta bilgilerini girerek yapılan kayıt sürecinden de kurtulmuş olacaklar.

Google hesapları ile giriş yapan kullanıcılar, direkt bir kullanıcı adı belirleyerek Twitter’ı kullanabilecekler. Fakat Twitter, daha önce Google hesapları ile üye olmuş kullanıcıların bu özellikten yararlanmalarına izin vermeyecek.

Twitter, özelliğin tam sürümünün ne zaman yayınlanacağını açıklamadı. Ancak oturum açma yöntemlerinin geliştirilmesi, Twitter’ın kullanıcı sayısını belli bir ölçüde etkileyecektir. Bu yüzden Twitter geliştiricileri, özelliği herkesin kullanımına açmak için ellerini çabuk tutacaklardır.

Özellikle pandemi sürecinde geliştirme sürecini hızlandıran Twitter, önümüzdeki günlerde de yeni özellikler tanıtacak gibi duruyor. Son zamanlarda platformun erişilebilirliğini artırmaya çalışan Twitter geliştiricileri, atılan Tweet sayısını da artırmak istediklerini belirtiyorlar.

Sizler Twitter tarafından geliştirilen yeni oturum açma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter, bu özellikle istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.