Twitter Blue Kullanıma Sunuldu: Yeni Özellikler Yolda!

Kısa bir süre önce tanıtılan Twitter Blue, yapılan yeni açıklamayla birlikte Avustralya ve Kanada’da kullanıma sunuldu. Twitter, yaptığı açıklamada sisteme yeni özellikler eklemeye devam edeceklerini belirtiyor.

Twitter Blue Nedir?

Bir süredir Twitter’ın ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Bunun üzerine kısa bir süre sonra şirket ücretli abonelik sistemini tanıttı. Hakkında birçok iddia ortaya atılan Twitter Blue, 3 Haziran’da Kanada ve Avustralya’da kullanıma sunuldu.

Twitter tarafından tanıtılan sistem şimdilik abonelerine 3 farklı özellik sunacak. İşte o özellikler:

Yer İşaretleri Klasörü Özelliği

Twitter Blue Yer İşaretleri Klasörü

Twitter’da çok sevdiğiniz ve sonra tekrar bakmak istediğiniz Tweet’leri işaretleyebileceksiniz. Yer işaretleri klasörü de işaretlediğiniz Tweet’leri daha kolay bulmanızı sağlayacak.

Tweeti Geri Al Özelliği

Tweeti Geri Al Özelliği

Bazen gönderilen Tweet’lerde eksik bilgiler ya da yanlış yazılan kelimeler olabiliyor. Ancak Tweet’i gönderdikten sonra bu eksiklikleri fark etmek hoş olmuyordu.

Twitter da bunun için Twitter Blue abonelerine özel bir hizmet geliştirdi. Aboneler, gönderdikleri Tweet’leri 30 saniyeye kadar geri alabilecekler.

Yani gönderdiğiniz bir Tweet’i diğer kullanıcılar hemen görmeyecekler. Siz de bu süreçte eğer gönderinizde bir eksiklik ya da hata varsa düzeltebileceksiniz.

Twitter Blue Okuyucu Modu

Twitter Blue Okuyucu Modu

Twitter Blue abonelerine sunulan bir diğer özellik de okuyucu modu oldu. Kullanıcılar, uzun gönderileri okumakta reklamlardan veya gereksiz görsellerden dolayı zorlanıyorlardı.

Twitter da abonelerine özel bir okuma modu geliştirdi. Bu mod sayesinde uzun yazıları okumak daha kolay olacak.

Twitter yaptığı açıklamada, bu özellikler dışında abonelerine özel özelleştirilebilir uygulama simgeleri geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca Twitter Blue abonelerine özel Twitter temaları da mevcut olacak.

Twitter Blue abonelik fiyatı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Twitter da yeni yaptığı açıklamayla sistemin fiyatını resmi olarak duyurdu. Kullanıcılar, sistemin özelliklerine göre 3.49 ve 4.49 dolarlık paketlere abone olabilecekler.

Ortaya çıkan bilgilere göre sistemin Türkiye’deki fiyatının 30.99 TL olacağı gözükmüştü. Ancak bu konuda bir açıklama henüz yok.

Twitter, yapılan açıklamada sistemin abonelerden gelen geri dönüşlere göre geliştirileceğini belirtiyor. Bunun dışında şimdilik Kanada ve Avustralya’da kullanıma açılan sistemin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma açılacağı belirtilmedi.

Ancak Twitter, abonelik sistemini çok yakında dünya genelinde kullanıma sunacaktır.

Sizler Twitter Blue hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın ücretli bir abonelik sistemi geliştirmesi nasıl tepki görecek? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.