Twitter, Alışveriş için Geliştirdiği Özelliği Test Etmeye Başladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter, hız kesmeden yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, özellikle pandemi döneminde daha çok kullanıcı toplayabilmek adına birçok yeni özellik geliştirdi. Twitter, şimdi ise alışveriş için geliştirdiği yeni özelliği test etmeye başladıklarını duyurdu.

Şirket, bu özellik ile markalara, profillerine mağaza modülü yerleştirme imkanı sunacak. Markalar, bu modül sayesinde ürün tanıtımı başta olmak üzere alışverişle alakalı birçok işlemi daha kolay gerçekleştirebilecekler.

Araştırmacılar Tweetler İçin Satın Al Butonunu Keşfetmişlerdi

Bilindiği üzere Twitter, geçtiğimiz aylarda alışveriş sektörü üzerinde bazı çalışmalarının olduğunu açıklamıştı. Hatta yakın zamanda sosyal medya araştırmacıları, Tweetler için geliştirilen bir satın al butonunu keşfetmişlerdi.

Bunun üzerine araştırmacılar, Twitter’ın alışveriş konusunda ciddi çalışmalarının olduğu söylemeye başlamışlardı. Nitekim Twitter tarafından yapılan yeni duyuruyla birlikte bu söylentiler doğrulandı diyebiliriz. Şirket, yaptığı duyuruda alışveriş konusunda bazı çalışmalarının olduğunu paylaştı.

Bu çalışmalardan hayata ilk geçirileni ise mağaza modülü oldu. Twitter, markaların profillerine mağaza modülü eklenmesine izin verecek. Bu modül, markaların Twitter üzerinden ürünlerini tanıtmalarını kolaylaştıracak. Bunun dışında Twitter kullanıcıları, eklenen ürünleri başka bir siteye yönlendirilmeden direkt modül üzerinden alabilecekler.

Twitter, özelliğin şimdilik Amerika’da GameStop ve Arden Cove başta olmak üzere birkaç marka için kullanıma sunulduğunu açıkladı. Ancak şirket, yaptığı duyuruda özelliğin kullanım alanını önümüzdeki günlerde genişletmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Bilindiği üzere Facebook, Instagram gibi şirketler kullanıcılarına geliştirdikleri özellikler ile alışveriş konusunda hizmet veriyorlar. Bu yüzden de araştırmacılar, Twitter’ın da bu sektöre giriş yapacağı tahmin ediyorlardı.

Geçtiğimiz aylarda araştırmacılar, şirketin bu konuyla alakalı çalışmalar yaptığını ortaya çıkartmışlardı. O yüzden Twitter kullanıcıları, Twitter tarafından yapılan duyuruyu aslında bir süredir bekliyorlardı.

Twitter kullanıcıları, şimdi ise beta olarak yayınlanan özelliğin tam sürümünü beklemeye başladılar. Şirket, diğer özelliklerinde olduğu gibi alışveriş için geliştirdiği özelliği de bir süre beta sürümünde kullanıma sunacaktır. Twitter, kullanıcılarından aldığı geri dönüşler doğrultusunda özelliği son hâline kavuşturduktan sonra herkesin kullanımına açacaktır.

Ancak şirket yetkilileri bu süreçle alakalı net bir bilgi paylaşmadılar. Bu yüzden özelliğin tam olarak ne zaman tüm ülkelerde kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Fakat kullanıcıların özelliği bir süredir beklediklerini düşünürsek Twitter bu konuda elini çabuk tutacaktır.

Sizler Twitter tarafından geliştirilen alışveriş özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.