Twitch Charity ile Bağış Toplama Süreci Kolaylaşıyor

Yayın platformlarının başında gelen Twitch, bağış yayınları için yeni bir özellik ile gündeme geldi. Şirket, bağış toplama sürecini kolaylaştırmak için bir yardım toplama aracı oluşturdu. Twitch Charity, platformun kendisine yerleşik yeni bir bağış araçları seti olarak yayıncılara dağıtılacak.

Twitch, sadece oyun odaklı bir platform değil. Bu platform aynı zamanda yardım yayınlarıyla da gündeme gelmekte. Kullanıcıların bazıları Twitch’te bir amaç için para toplamak adına yayın açıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz senelerde pek çok bağış toplama yayını gerçekleşti. Twitch ise bu yardım toplama işlemini daha basit hale getirmek için Twitch Charity’yi duyurdu.

Twitch Charity ile Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Bu yardım toplama aracı sayesinde Twitch birkaç tıklama ile bağış yapılacak kuruma akış sağlayacağını ifade ediyor. Ancak Twitch, yakın bir zamanda bu araca çok daha fazlasını ekleyeceğini duyuruyor. Twitch Charity şu an beta sürümüyle test aşamasında. Beta sürümünde kısıtlı yayıncı ve hayır kurumu havuzu ile yayın oluşturmak mümkün.

Beta sürümünde yer alan herkes, Twitch’ten yeni araçları denemek için bir davet e-postası alacak. Daha sonra da Twitch Charity’deki özellikler yıl sonuna kadar dünya genelindeki çoğu Twitch iş ortağı ve üyeleri için kullanıma hazır hale gelecek.

Yayıncılar, izleyicilerin bağış yapmak için kullanacağı bir ‘Yardım Kuruluşuna Bağış Yap’ düğmesini etkinleştiren ‘Twitch Charity’ moduna geçme şansına sahip. Ayrıca Twitch bağışlar için PayPal Giving Fund ortak çalışacak.

Twitch, Yardım Toplama Aracı Twitch Charityi Duyurdu

Daha önce yayıncılar platformun sanal birimi olan biti hayır kurumuna aktarma şansına sahipti. Özel bir bağış özelliği olmadan önce Twitch, içerik oluşturucularını harici bağış platformlarına yönlendiriyordu.

Twitch konuyla ilgili blog gönderisinde Twitch Charity’nin önemli amaçlar doğrultusunda para toplamayı daha kolay ve şeffaf hale getireceğini belirtti. Ayrıca şirket, izleyiciler için bu amaçları desteklemeyi daha basit, net ve etkili hale getirmeyi hedeflediklerini de ekledi.

İçerik oluşturucular bağış toplama seçeneklerini içerik oluşturucu panosunun ‘Yardım’ bölümünden bulabilecekler. Kullanıcılar pano aracılığıyla hayır kuruma seçme imkanına da sahip olacaklar. İçerik oluşturucular hedef belirleme özelliğine de erişecekler.

Yayıncılar Twitch Charity modunu kullandıklarında Twitch bağışlanan paranın hiçbir kısmını tutmayacağını da ifade ediyor. Tutarın tamamını sadece ödeme ücret işlemlerini düşerek gerekli kuruma vereceğini dile getiriyor.

Peki sizler Twitch’in Twitch Charity yardım toplama aracı hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/19/twitch-charity-stream/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.