Türkiye’de İlk PyCon Konferansı 26 Eylül’de

türkiye-de-ilk-pycono-konferansi-26-eylül-de
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Günümüzde bazı programlama dilleri çok popüler konumda. Bu programlama dilleri arkalarında büyük bir topluluk da bulunduruyor. Bu popüler programlama dilleri arasında yer alan Python da arkasında sadık, kalabalık ve sürekli etkileşim halinde olan bir topluluğa sahip. Bu topluluk için her yıl Python Yazılım Vakfı tarafından desteklenen ve birçok Python sevdalısının katıldığı, etkileşime girdiği, alanında uzman kişilerin konuşmalarını dinlediği PyCon konferansı gerçekleştiriliyor. Bu sene ise ilk kez Türkiye’de yapılacak olan PyCon konferansı, 26 Eylül’de gerçekleşecek.

Python programlama dilinde uzman birçok konuşmacının olacağı PyCon ilk kez ülkemizde gerçekleşecek. Python diline ilgisi olan herkesin davetli olduğu etkinlikte, konuşmacıları dinleyebileceksiniz, sponsorlarla iletişime geçebileceksiniz ve isterseniz diğer katılımcılarla sohbet edebileceksiniz.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle normal süreçte her yıl yüz yüze olarak gerçekleştirilen büyük konferans, bu sene sanal ortamda çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Amaç, Python İstanbul’u Dünyaya Tanıtmak

PyCon Türkiye sayfasında yayımladığı yazıda “PyCon Türkiye’nin amacı Python İstanbul topluluğumuzu dünyaya duyurmak ve ülkemizdeki Pycon kültürünü güçlendirmektir.” açıklamasında bulundu.

Python tüm Dünya genelinde oldukça popüler bir dil. Arkasında muazzam bir topluluk bulunan Python’a ülkemizde de ilgi son zamanlarda oldukça arttı. Konferans, herkesin rahatlıkla katılabilmesi, konuşmacıları dinleyebilmesi ve diğer katılımcılarla sohbet edebilmesi için etkinliği tamamen ücretsiz olarak yapmakta.

Konferansa katılmak için yapmanız gereken tek şey Meetup üzerinden PyCon konferansına çevrim içi olarak katılacağınızı belirtmeniz. Fakat sınırlı kontenjan olduğundan biraz acele etmeniz gerekebilir.

Konferansın programına ve konuşmacı olarak katılacak uzmanların bilgilerini PyCon’un web sayfasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 15 dakikalık hoş geldin konuşmasının ardından, söz konuşmacılarda olacak.

Türkiye’de ilk kez 26 Eylül’de Salı günü gerçekleşecek PyCon konferansı için saatlerin 10:00 – 18:00 olarak belirlendiği açıklandı. Sekiz saat boyunca Python konusunda çok fazla şey öğrenebileceğiniz, gelişmelerden haberdar olabileceğiniz ya da bildiklerinizi Python meraklılarına sunabileceğiniz bu konferansa katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İlerleyen süreçte PyCon Türkiye ile ilgili herhangi bir gelişme, güncelleme olduğunda buradan sizlere anlık olarak paylaşacağız. Konferans hakkındaki bilgileri güncel olarak öğrenmek istiyorsanız bizi takip edin. Peki siz etkinliğe katılacak mısınız?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Audi’nin Araç Dinamikleri İşlemcisi İnovasyonu

Audi’nin araç dinamikleri işlemcisi, kontrol ünitesine farklı bir bakış açısı getiriyor. Günümüzde teknolojik gelişmelerle beraber markalar rekabeti farklı boyutlara taşıyorlar. Kendi kendine

vpn nedir görseli

VPN Nedir? En İyi VPN Hizmetleri Nelerdir?

“VPN nedir?” sorusu Twitter, Netflix ve TikTok ugulamaların yasaklanma dedikodularının ardından merak konusu haline geldi. Bu yazıda VPN nedir? sorusuna yanıt verip

OneDrive-bulut-depolama

Microsoft OneDrive: Bulut Depolama Hizmeti

Microsoft OneDrive, Microsoft’un tüm dosyalarınızı aynı yerde depolamanıza, dosyalarınıza istediğiniz yerden ulaşmanıza ve başkalarıyla paylaşmanıza olanak sağlayan, Microsoft 365’in uygulamalarıyla sorunsuz bir

Yorum yapın