TikTok’un Yapay Zekası Satışa Sunulacak

TikTok, son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak öne çıkıyor. Bilindiği gibi platform, yapay zekası ve içerdiği efektler sayesinde kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor. Durum böyle olunca diğer sosyal medya platformları da TikTok’un yapay zekasını örnek almaya başladılar. Bunun üzerine ByteDance (TikTok’a sahip olan şirket) tarafından alınan karar doğrultusunda TikTok’un yapay zekası satışa sunulacak.

Hatta söylenenlere göre Çin merkezli şirketin hâli hazırda konuyla alakalı görüştüğü birkaç müşteri mevcut. Konuyla alakalı net bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı tahmin ediliyor.

ByteDance Net Bir Açıklama Yapmadı

Son zamanların en popüler sosyal medya platformu TikTok’un oldukça etkileyici bir yapay zekası var. Platform, bu yapay zeka sayesinde oldukça popüler bir duruma geldi. Bundan etkilenen diğer şirketler de TikTok’un yapay zekasından yola çıkarak bazı çalışmalar gerçekleştirdiler.

TikTok’un sahibi olan ByteDance, durumu fark ederek yeni bir karar aldı. Araştırmacılar, şirketin TikTok’un yapay zekasını satmaya hazır olduklarını iddia ettiler. Hatta söylenenlere göre şirket, TikTok’ta bulunan efektler ve otomatik altyazı özellikleri başta olmak üzere birçok özelliği daha satabilir.

ByteDance tarafından alındığı iddia edilen bu kararın henüz doğruluğu bilinmiyor. Çünkü şirket, konu hakkında şimdilik bir açıklama yapmayı reddetti. Ancak şirketin rakipleri gibi hızla büyümesi için para akışını artırması gerekiyor. Bu yüzden de böyle bir satış kararı alma ihtimalleri oldukça yüksek duruyor.

TikTokun Yapay Zekası

ByteDance, BytePlus adını verdiği bir sistemle zaten bazı özellikleri satıyor. Bu özellikleri satın alan şirketlerin başında da WeGo, Chilibeli ve Goat gibi platformlar geliyor. Araştırmacılar, TikTok’un yapay zeka kodlarının da BytePlus üzerinden satılacağını iddia ediyorlar.

Hatta söylenenlere göre ByteDance, konu hakkında birkaç şirketle görüşmelere başladı. Tabii ki net bir açıklama gelmediği için bu şirketlerin isimleri de şimdilik bilinmiyor. Ancak konu hakkındaki iddialar doğruysa, ByteDance tarafından yakında bir açıklama yapılacaktır.

Böyle bir satış durumunda TikTok’un nasıl etkileneceği henüz bilinmiyor. Fakat şirket, belirli bir para akışı sağlamak için popüler bir platformu gözden çıkartmayacaktır. Bu yüzden de olası bir satış işleminin TikTok üzerinde çok etkisi olmayacağı tahmin ediliyor.

Sizce TikTok’un yapay zekası satışa çıkartılacak mı? Eğer böyle bir durum gerçekleşirse TikTok satıştan etkilenir mi? Sizler de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.