TikTok, Kütüphane Özelliğini Tanıttı!

TikTok, büyüleyici bir şekilde büyümeye devam ediyor. Sosyal medya platformu, son yılların en popüler uygulamalarından biri diyebiliriz. Dolayısıyla sosyal medyadaki çoğu trendlerin TikTok aracılığı ile yayıldığını söylemek yanlış olmaz. Şirket gündemde kalmak için güncellemelerine devam ediyor. Yapılan yeni bir açıklamayla birlikte TikTok, kütüphane özelliğini tanıttı.

Yeni gelecek olan kütüphane özelliği, bir araç kiti olacak diyebiliriz. Uygulamada araç kitine örnek olarak Düetler, Dikiş ve Yeşil Ekran gibi özellikler yer alıyor. Kullanıcılar bu araçlar ile yıllar boyunca TikTok ile birlikte yaratıcılıklarını konuşturdular.

Kütüphane özelliğini de bu amaca hizmet edecek bir araç kiti olarak görebilirsiniz. Şirket, kütüphane özelliğini GIPHY ile birleştirip ortaya çıkan ürünlerin yaratıcılığını maksimum seviyeye getirmek istiyor. Dolayısıyla hazırlamak istediğiniz ürünü GIPHY gifleri ile süsleyebileceksiniz.

Kütüphane özelliği, eğlendirmek için yapılan içerikler için yeni bir kategori oluşturacak. Ayrıca özellik, insanların kendi trendlerini oluşturma ve trendlere katılma yollarını da epey kolay bir hale getirecek. Kullanıcılar özelliği kullanırken en sevdikleri şakalardan, yayın kliplerinden, giflerden ve daha bir çok sayısız alternatiften içerik seçebilecekler. Daha sonra ise bu içerikleri TikTok videolarında kullanabilecekler.

Yeni gelecek olan özelliğin heyecan verici ve ilginç GIPHY gifleri ile dolu olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca GIPHY kliplerini de kullanabileceksiniz. GIPHY klipleri için sesli gifler diyebiliriz. GIPHY klipleri; komik şakalar, popüler sözler ve reaksiyonlar içeriyorlar. Dolayısıyla TikTok’un yaratıcı kitlesi bu klipleri alıp, kendi tarzları ile anlatmak istediği hikayelere doğrudan entegre edebilir.

TikTok Kütüphane Özelliği Nasıl Kullanılır?

TikTok Kütüphane Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kütüphane özelliğini kullanmak oldukça basit. Öncelikle kamera ekranına gitmemiz gerekiyor. Daha sonra dikey menüden yeni kütüphane logosunu seçeceğiz. Ardından karşınıza trendde olan birçok içerik çıkacak veya arama çubuğu ile dilediğiniz konuyu aratabilirsiniz.

İçeriğinizi seçtikten sonra içeriğin içinden istediğiniz kısmı kesip videonuzu çekmeyi tamamlamak için geri dönebilirsiniz. TikTok, güncelleme yayınlandığında bizlere sadece belli kategoride GIPHY klipler sunmayı planlıyor. Bunlar reaksiyon, söz, insanlar ve ikonik olmak üzere dörde ayrılacak.

TikTok kütüphane özelliğine şüphesiz ki içerik üreticileri yoğun ilgi göstereceklerdir. Sosyal medyadaki mizaha yön veren TikTok, yeni getireceği güncelleme ile bu durumu sadece daha da güçlendirecektir.

Sizler TikTok tarafından geliştirilen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de TikTok kütüphane özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://newsroom.tiktok.com/en-us/tiktok-library

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.