TikTok, İzleme Geçmişi Özelliği Geliştiriyor!

TikTok, her geçen gün özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Şirket, bu özelliklere bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre TikTok, izleme geçmişi özelliği geliştiriyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bazı kullanıcıların ”Sizin İçin” ekranlarında bu özellik görünmeye başlandı. İddialara göre özellik, kullanıcıların daha sonra kaydetme şansı olmayan videoları bulmalarını sağlamak için geliştiriliyor.

Neredeyse tüm sosyal medya kullanıcıları, akışta bazı videolara denk geliyorlar ve bu videolara daha sonra ulaşamıyorlar. Bu konu, bir noktadan sonra kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Bundan dolayı şirket, bu soruna yönelik çözüm olabilecek izleme geçmişi özelliği üzerinde çalışıyor.

Test aşamasında olan özellik henüz her kullanıcıya sunulmadı. Araştırmacılar, şirketin testi daha fazla kullanıcıya sunmak için hazırlık yaptığını iddia ediyorlar. TikTok ile ilgili bu yeniliği ilk olarak fark bir Twitter kullanıcısı oldu. Bir Twitter kullanıcısı, fark ettiği özelliği hesabında paylaştı. Daha sonra başka TikTok kullanıcıları da bu duruma katıldılar. İddia sahibi kullanıcılar, konuyla alakalı çeşitli ekran görüntülerini yayınladılar. Paylaşılan ekran görüntülerine göre kullanıcılar bu özelliğe uygulamanın ayarlar kısmındaki ” içerik ve etkinlik” bölümünden erişebilecekler.

Kullanıcılar, TikTok İzleme Geçmişi Özelliğini Heyecanla Bekliyorlar!

Her geçen gün popülerleşmeye devam eden TikTok, yüksek düzeyde kullanıcı sayılarına ulaştı. Bu kullanıcıların yaşadıkları en büyük sorun, izledikleri videoları tekrar bulmakta zorluk yaşamaları oluyor. Belirttiğimiz gibi TikTok, test ettiği izleme geçmişi özelliği ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor.

Paylaşılan ekran görüntülerine göre bu özelliği kullanmak için yapılması gerekenler oldukça kolay olacak. Kullanıcılar ilk olarak, videoyu bulmak için TikTok akıştaki keşfet sayfasına gidecekler. Ardından arama butonuna tıkladıktan sonra yıldız ikonuna tıklamaları gerekecek.

Kullanıcılar, TikTok İzleme Geçmişi Özelliğini Heyecanla Bekliyorlar

Bunlardan sonra kullanıcılar, arama filtresi sekmesini kullanacaklar. Son aşamada ise en son izledikleri videoları bulmaları gerekiyor. TikTok kullanıcılarının “İzlenen Videolar” sekmesinden diledikleri videolara bu sayede ulaşabilmeleri oldukça mümkün. Bu adımları uygulamanız halinde son 7 gün içindeki izlemiş olduğunuz tüm geçmiş videoları görebileceksiniz.

Belirttiğimiz gibi geliştirilen bu özellik, henüz test aşamasında. Bundan dolayı bu özelliğe tüm kullanıcıların şimdilik erişemediğini belirtelim. Bunun yanı sıra geçmişte izlenen videolara ulaşmak için tek bu yol elbette bu değil. Geçmişte izlenen videolara erişmenin geçici bir yöntemi daha mevcut.

Kullanıcılar, video tarama geçmişlerini gösteren özellik ile tüm videolara ulaşabiliyorlar. Daha sonra kullanıcılar, bu sayfa üzerinden indirme işlemi sağlayabilirler. Video tarama geçmişini kullanarak, geçmişte izlenilen tüm videoların Zip haline ulaşabilir ve indirme işlemini bu şekilde de yapabilirsiniz.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/03/28/tiktok-is-testing-a-watch-history-feature-to-make-it-easier-to-uncover-lost-videos/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!