TikTok Hikaye Özelliğini Test Etmeye Başladı

Sosyal medya platformları, kullanıcılarının hikâye özelliklerine gösterdikleri ilginin farkındalar. Bu yüzden neredeyse tüm platformlar, kendi sistemlerinde hikâye özelliğini denemeye başladılar. Şimdi bu platformlara TikTok da eklenecek. Bir TikTok kullanıcısının fark etmesi üzerine şirketin hikaye özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

TikTok Stories olarak adlandırılan özellik, Snapchat ve Instagram’da bulunan hikaye özelliğinin neredeyse aynısı gibi gözüküyor.

TikTok Hikaye Özelliği Geliyor

Bilindiği gibi birçok sosyal medya platformu, son zamanlarda hikâye özelliğine odaklanmaya başladılar. Hatta bu sosyal medya platformlarından birisi de Twitter olmuştu. Ancak şirket, bu özellikten istediği verimi alamadığı için geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla özelliği kullanımdan kaldırmışlardı.

TikTok da geliştirdiği hikaye özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Snapchat ve Instagram kullanıcıları, hikaye özelliğine yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu yüzden de sosyal medya platformları bu özelliğe büyük önem veriyorlar.

TikTok da bu kapsamda özelliği geliştirmeye başladı. Bazı Twitter kullanıcılarının yayınladığı örnek videolar incelendiğinde TikTok tarafından geliştirilen özelliğin Instagram hikayelerine çok benzediği gözüküyor.

Ancak iki platformun hikaye özelliği arasında büyük bir fark mevcut. Instagram kullanıcıları, hikayelerinde hem video hem de fotoğraf paylaşımı yapabiliyorlar. Fakat TikTok kullanıcıları, hikayeler kısmında sadece video paylaşımı yapabilecekler.

Kullanıcılar, paylaştıkları videolara altyazı, müzik ve metin ekleyebilecekler. Özellik, sunduğu imkanlarla Instagram hikaye özelliğine çok benziyor. Bu yüzden TikTok, kullanıcılarının ilgisini çekebilmek adına bazı özgün özellikler de geliştirmek zorunda kalacak diyebiliriz.

TikTok’ta bulunacak hikayeler, takipçiler tarafından izlenebilecek ve bu hikayeler 24 saat sonra otomatik olarak silinecekler. Bunun dışında kullanıcılar, yayınlanan hikayelere yorum yapabilecekler.

Platform geliştiricileri, TikTok’u geliştirmek için sürekli yeni yollar aradıklarını ve hikaye özelliğinin de bu kapsamda geliştirildiğini açıkladılar. Yetkililer, özelliği ne kadar kapsamlı bir grup üzerinde denediklerini belirtmediler. Bundan dolayı da özelliğin tüm kullanıcılarla ne zaman buluşacağı net olarak bilinmiyor.

Fakat hikaye özelliği, sosyal medya platformlarının kullanıcıları için çok ilgi çekici olabiliyor. Bu yüzden geliştiriciler, test sürecini hızlandırarak özelliği en kısa sürede tüm kullanıcılarının kullanımına açacaklardır. Şirketin hikayeler özelliğinden beklediği verimi alıp alamayacağını, özellik tüm kullanıcıların kullanımına açıldığında gözlemleyeceğiz.

Sizler TikTok tarafından geliştirilen hikaye özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, bu özellikte istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.