TikTok Hayal Ettiğiniz İş için Aracı Olabilir!

TikTok birbiri ardına tanıttığı yenilikleri ile sıklıkla gündemde. Mayıs ayında TikTok hakkında, iş bulma konusunda bir özellik sunacağı yönünde söylentiler gerçeğe dönüştü. Tiktok hayal ettiğiniz iş için yeni özelliği ile size yardımcı olacak.

Yeni özellik için pilot uygulama ilk olarak ABD’de başladı. Şimdilik, TikTok’a yüklenen özgeçmişlerin tümü Target, Shopify, Nascar, Abercrombie, Vaynermedia, The Detroit Pistons, Alo gibi tanınan şirketler tarafından incelenebiliyor.

Aynı zamanda incelenen bu CV’lerin tüm birimlerde alım için değerlendirildiğini belirtelim. Yani 30’u aşkın şirket için en yüksek mevki için dahi kabul almak mümkün.

Yeni sunulan hizmetin ilk testi için kullanıcıların 31 Temmuz’a kadar özgeçmişlerini sisteme yüklemesi gerekli. Aynı zamanda yüklenen özgeçmişlerin bir ay kadar sistemde saklanması da diğer bir koşul.

Şu an birçok iş ilanı TikTok üzerinde sunulmakta. Ancak ilanların tümü için belirli seviyede tecrübe gerekli.

TikTok-is-bulmanizi-saglayabilir
TikTok şimdilik sadece ABD’de sunduğu yeni özelliği ile hayal ettiğiniz işe ulaşmanızda yardımcı olabilir.

Her geçen gün birbiri ardına yeniliklerle gündeme gelen sosyal medya platformları arasında rekabet artarak devam ediyor. Yakın bir gelecekte belki de TikTok, hayal ettiğiniz iş için bir aracı olacak.

TikTok Yeniliklere Doymuyor!

TikTok popülaritesini her geçen gün artırırken gündemden de düşmüyor. Şirket artan popülaritesinden sonra farklı konularla gündeme geldi. TikTok, kimi zaman davalara konu olurken son zamanlarda geliştirdiği birbiri ardına yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

Sevilen uygulama, yakın zamanda ücretli içerikler sunmayı sağlayan bir özelliği kullanıcılarına sundu. Bu özellik ile içerik üreticisinin belirlediği ücreti ödeyerek özel bir video talep etmeniz mümkün.

Bu sayede severek takip ettiğiniz içerik üreticisinin size özel bir içeriğini talep edebilirsiniz. Aynı zamanda doğum günü gibi özel günler içinde farklı bir hediye seçimi olabilir.

Karşımıza çıkan bir diğer özellikte video sürelerinin uzatılması. Birçok kullanıcı tarafından üretilen içeriklerde hızlı konuşmalar ya da hızlı geçişler zaman kısıtlaması dolayısıyla büyük bir problemdi. Ancak uzatılan video süreleri ile içerik üreticileri çok daha rahat bir şekilde içeriklerini oluşturabilir hale gelecek.

Tüm bu sunulan özelliklerden sonra özgeçmişiniz ile hayalinizdeki işe ulaşmak TikTok ile yakın zamanda mümkün hale gelebilir. Tabii ABD’nin pilot bölge olarak test edildiğini tekrar belirtmekte fayda var. Özelliğin başarılı olması durumunda kademeli bir şekilde birçok bölge için sunulması muhtemel.

Sizler TikTok’un iş bulmaya yönelik yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle altta bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.