The Lord of the Rings: Gollum Oyunu İçin Yeni Tarih Verildi!

The Lord of the Rings Gollum oyunu için sonunda yeni haberler var. Fakat haberler çok da iyi değil. The Lord of the Rings: Gollum için hangi tarih verilmişti? Oyunun çıkışını ne kadar ertelediler? Bütün detaylar bu haberimizde.

lord of the rings gollum - teknolojiorg
Görsel: Nacon

Ertelemeye Doyamadılar!

Oyun ilk olarak 2019 yılında piyasaya sürülecekti. Fakat daha sonra geliştiriciler oyunu 2021 yılına ertelediklerini açıklamışlardı. Tarihler 26 Ocak 2021’i gösterdiğinde ise oyunun yeni yayıncı stüdyosu olan Nacon firması bir Tweet attı. Atılan Tweet ile oyunun geliştirici stüdyosu olan Daedalic ile birlikte çalışacağını doğruladı.

Nacon firmasının attığı tweete göre “The Lord of the Rings: Gollum’u yayınlamak için Daedalic ile bir kardeşlik oluşturduk. 2022’de Xbox ve PlayStation konsolları, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Nacon Connect bugün düzenlemiş olduğu etkinlikte yepyeni The Lord of the Rings: Gollum fragmanını tanıttı. En önemlisi, fragmanda bize Gandalf dahil olmak üzere yeni karakterlere ve bazı yeni ortamlara dair ipuçları verdi. Yayıncı firma Nacon aynı zamanda The Lord of the Rings: Gollum için verilen tarih de 2022 yılının sonbahar aylarına kadar daraldı.

The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Videosu Bazı İpuçları İçeriyor

Hemen aşağıdaki videodan, yapımcı Harald Riegler’ın Gollum’un bağımsız macerasına genel bir bakış sunduğu “A Unique Promise” adlı The Lord of the Rings: Gollum’un bugün yayınlanan yeni fragmanını izleyebilirsiniz.

Gandalf’ın yanı sıra, Mouth of Sauron ve Thranduil de fragmanda tanıtılıyor. Ayrıca bazı yeni oynanış görüntülerini ve oyundan yeni alanları da görüyoruz.

Aslında videoda yer alan görüntülere bakıldığı zaman Gollum’un modellemesi bir çok oyuncu tarafından beğenilmedi. Tepkilerini dile getiren oyuncular daha benzer bir modelleme yapılmasının gerektiğini söylediler.

Yine fragmanda vurgulanan nokta oyunun aslında tam bir gizlilik oyunu olduğu gibi duruyor. Düşmanların arasından sessizce hareket etmeye neyse ki Assassin’s Creed serilerinden alışığız. Bu oyunda çok yabancılık çekecek gibi değiliz.

Oyun bir açıdan gizlilik oyunu diyebiliriz. Oyunda Gollum olarak Mordor ve çevresindeki topraklarda yaşayan orklardan, trollerden ve diğer yaratıklardan daha zayıfız. Bu nedenle bu bölgelerden gizlice geçmemiz ve düşmanlara karşı sessizce hareket etmemiz gerekecek.

Geçtiğimiz sene Sony, The Lord of the Rings: Gollum’un onaylanmış PlayStation 5 oyunları içerisinde olduğunu açıklamıştı. Bununla ilgili olan “Sony 11 Haziran’da Çevrimiçi PS5 Tanıtım Etkinliği Yapacak” isimli içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Peki fragmana göre bakacak olursak siz Gollum modellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeteri kadar benzemiş mi yoksa biraz daha farklı bir modelleme mi kullanılmış? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayız.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!