Tesla Uygulaması Çöktü: Araçların Kullanımı Sıkıntıya Girdi

Elektrikli arabalar, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyorlar. 2003 yılında kurulan Tesla, elektrikli araçların yaygınlaşmasını sağlayan en büyük şirketlerden birisi diyebiliriz. Elon Musk tarafından kurulan şirket, elektrikli arabalar konusunda ciddi yatırımlar yapıyor. Tesla uygulaması da bu yatırımlardan birisi oluyor. Tesla uygulaması sayesinde Tesla araba kullanıcılarının araba deneyimi, ciddi anlamda artmış oluyor.

Şirket, geliştirdiği uygulamada kullanıcılarına çok çeşitli özellikler sunuyor. Ancak bu uygulama, her ne kadar kullanıcılarının deneyimini geliştirse de çökmesi halinde ciddi sorunlara yol açıyor. Bu sorunlar, global olarak Tesla kullanıcıları tarafından yaşanmaya başlandı. Çünkü söylentilere göre, Tesla uygulamasına bir kesinti meydana geldi.

Tesla Kullanıcıları, Arabalarını Kullanamadılar!

Tesla uygulaması, kullanıcılarına çeşitli özellikler sunuyor. Bu özelliklerden birisi de uygulama üzerinden arabayı kullanma imkanı oluyor. İnsanlar, araba anahtarı taşımaktan hoşlanmayabiliyorlar. Bundan dolayı Tesla, kullanıcılarına isterlerse anahtar taşımama imkanı sunuyor. Bunun için de tabii ki kullanıcıların, Tesla uygulamasını kullanmaları gerekiyor.

Bu özellik, kullanıcıların araba deneyimini ciddi manada geliştiriyor. Fakat anahtar taşımamak bazı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Çünkü Tesla uygulamasının sunucuları yakın zamanda kesintiye uğradılar. Bunun sonucunda da Tesla kullanıcıları, uygulamaya erişimde zorluk yaşadılar. Bu erişim sıkıntısı da anahtar taşımayan kullanıcıların, arabalarını kullanamamalarına yol açtı.

Bu sorunun ilk olarak geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika’da yaşandığı açıklandı. Ancak daha sonra Güney Kore’de yaşayan bir Tesla kullanıcısı, uygulamada sıkıntı yaşadıklarına yönelik Elon Musk’a tweet attı. Musk, kullanıcıya durumu kontrol ettiklerini belirtti.

Kısa bir süre sonra Musk, durumu kontrol altına aldıklarına dair bir açıklama yaptı. Musk, kesinti için Tesla kullanıcılarından özür diledi. Ayrıca konu hakkında gerekli önlemlerin alınacağını da açıkladı. Her ne kadar kesinti uzun süreli olmasa da global olarak birçok Tesla kullanıcısının durumdan etkilendiği belirtiliyor.

Araba üreticileri, rakiplerinin önüne geçebilmek adına çeşitli teknolojik özellikler geliştirmeye çalışıyorlar. Mobil uygulamalar da bu özelliklerin başında geliyor. Tesla gibi birçok araba üreticisi, yakın zamanda anahtar taşımak yerine kullanıcılarına mobil uygulama üzerinden arabaya erişim imkanı sağlayacak. Bu durum arabanın kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Ancak mobil uygulamada yaşanan herhangi bir kesinti, kullanıcıları ciddi anlamda mağdur edebiliyor.

Sizler Tesla uygulamasında yaşanan kesinti hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tesla, kesinti sürecini iyi yönetebildi mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.