TechCrunch Disrupt 2020 Online Olacak

Her sene düzenli olarak San Francisco’da düzenlenen TechCrunch Disrupt etkinliği bu sene tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus nedeniyle sanal ortamda olacağını duyurdu. Her yıl on binlerce geliştirici ve yatırımcıyı bir araya getiren konferans bu sene kendi geliştirecekleri sanal konferans uygulamasından canlı olarak aktarılacak.

Bu karara vardıklarından beri bu uygulama üzerinde çalıştıklarını açıklayan ekip San Francisco’dan Seul’a kadar tüm izleyiciler, start-up’lar ve yatırımcıları mağdur etmeden kullanılacak uygulama için ciddi mesai harcadıklarını açıkladı.

Bu Sene Daha Erişilebilir Olacak

Daha önceki dönemlerde konumu dolayısıyla ziyaretçi sayısında bir limit olan etkinlik, bu sene online olmasıyla birlikte herkese açık olacak. İnternete bağlanabilen her kullanıcı/start-up konferansa dahil olabilecek. Her sene ünlü CEO ve CPO’ları konuşmacı olarak davet eden konferansa bu sene kimlerin konuşmacı olarak geleceği henüz açıklanmadı. Geçen sene Youtube CPO’su Neal Mohan, Bird CEO’su Travis VandeZanden, Naspers CEO’su Bob Van Dijk gibi isimler ve ünlü basketbol yıldızı Stephen Curry konferansta konuşmacı olarak yer almıştı.

TechCrunch yayınladığı açıklamada “Coronavirüs Dünyayı fazlasıyla etkiledi. Ama bize aynı zamanda daha çok insana erişebilme imkanı verdi. Ve bunun için oldukça heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı. Ayrıca konferansın yaklaşık olarak 5 gün süreceğinden bahsettiler. Konferans 14-18 Eylül tarihleri arasında olacak.

Yeni Fikirler İçin Büyük Fırsat

Çok fazla start-up’ın katıldığı bu konferansta kazanan yüz bin dolarlık ödülün sahibi oluyor. Tabi orada tanıştıkları ve gözlerine girdikleri yatırımcıları saymazsak. Yarışmayı kazanamazsanız bile kuracağınız ilişkiler eminim ki yeni başlayan start-up’ların işlerine yarayacaktır. Ayrıca TechCrunch bu dönemde küresel olarak yaşanan ekonomik krizi göz önünde bulundurarak yatırımcılarla ona göre görüşmeler yaptığını da açıkladı. Bu durum start-up’lar için gerçekten büyük bir şans.

TechCrunch Disrupt 2019 kazananı
TechCrunch Disrupt 2019 kazanan start-up’ı Render

İki gün süren yarışmanın sonunda finale kalan yirmi start-up’tan bir tanesi büyük ödülün sahibi oluyor. Geçen sene TechCrunch Disrupt 2019’u Render adında San Franscisco merkezli bir start-up kazandı. Render bir bulut sistemi oluşturdu. Karşısında Amazon(Amazon web services), Microsoft(Azure), Google(Google Cloud Platform) gibi güçlü rakipler olmasına rağmen onlar çok daha stabil ve otomatikleştirilmiş bir sistem vaat ettiler ve ödülün sahibi oldular.

Konferansa normal izleyici olarak katılmak tamamen ücretsiz fakat yarışmacı olarak katılmak ve yatırımcılarla tanışmak ücretli.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Özgür Doğan (Okunuşu: Özgür Do:an) : Teknoloji içerikleri yazmayı ve okumayı seven kişi, kimse, topluluk.