Super Smash Bros. Ultimate İçin Beklenen Son Geliyor!

Serinin yaratıcısı Masahiro Sakurai’ye göre Super Smash Bros. Ultimate’ın bir sonraki Fighter’s Pass karakteri seriye eklenen son karakter olacak. İşte kesinleşen haberin detayları.

Nintendo Life tarafından daha önce yayınlanan haberde serinin yaratıcısı Masahiro Sakurai’nin Smash Ultimate için sadece bir DLC Fighter kaldığını belirtmişti. Haftalık oyun dergisi Famitsu’ya göre de aynı durum geçerli.

Yer alan haberin çevirisini yapan Source Gaming’in baş çevirmeni Kody Nokolo, bilgileri kendi Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı. Kody Nokolo’nun attığı Tweet’e göre “Masahiro Sakurai sadece bir karakter kaldığını tekrar söylüyor. Son geliyor: Super Smash Bros. Ultimate tamamlanacak”.

Oyunun yaratıcısı Masahiro Sakurai tarafından birkaç kez, bir sonraki Fighter’s Pass karakterinin son olacağı söylenmişti. Fakat bir çok hayran bunun gerçek olmadığını düşünüyordu. Çünkü Masahiro Sakurai’nin bir sonraki karakter duyurusunun ardından üçüncü bir Fighter’s Pass’ı duyuracağını umuyorlardı.

Hayranların sadece daha fazla karakter istemenin ötesinde bunu düşünmesinin bir nedeni daha var. Çünkü, Super Smash Bros. Ultimate için ikinci bir Fighter’s Pass beklenmiyordu. Fakat bu duyuru hayranları şaşırttı.

Şimdi görünüşe göre Masahiro Sakurai beklentileri belirleme yolunda ilerliyor. Sonunda Super Smash Bros. Ultimate’ın 2018’de başlayan DLC serisi sona erecek.

Peki Son Karakter Olarak Kim Geliyor?

Bu yeniden doğrulama, Smash Ultimate için son karakterin kim olabileceği konusunda daha da fazla spekülasyona yol açtı. Bir çok hayran, Waluigi gibi bir Nintendo karakterini kadroyu bitirmek için istiyor.

Bunun yanında bazı hayranlar ise Sora ve Crash Bandicoot gibi uzun süredir istenen karakterler için bir umut bekliyor. Bir sonraki karakter kim olursa olsun, en azından şimdi bunun ön görülebilir gelecek için son Smash Bros. karakteri olduğu tamamen kesinleşti.

Kadroya en son olarak, geçen ayın sonunda büyük 12.0.0 güncellemesiyle birlikte Tekken’den Kazuya eklendi. Zaten haberin yayınlandığı haftalık oyun dergisi Famitsu’nun haberinin geri kalan kısmı da bununla ilgili.

Oyunun yaratıcısı Masahir Sakurai, Smash Bros’a en son eklenen Kazuya’nın arkasındaki geliştirme sürecinden bahsediyor. Kazuya’nın normal hareketlerinin Tekken’e sadık olmasını istediğini ve 2D dövüşçü karakterleri benzer gibi görünse de hepsinin onları farklı kılan şeyler olduğunu özellikle belirtiyor.

Son Super Smash Bros. Ultimate karakteri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce son dövüşçü kim olacak? Tahminlerinizi yorumlar kısmında yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!