Steam Oyun Haberleri Yayımlamaya Başlıyor

Dünyanın en çok tercih edilen oyun platformlarından Steam, Steam Kuratörleri sisteminin bir parçası olarak yeni bir özellik deniyor. Steam üzerinde oyun haberleri okumanıza izin veren bu özelik, Steam’in oyunlar hakkında her şeyi barındıran bir site olabilmek için attığı büyük bir adım olarak düşünülüyor.

Kullanılabilen ilk kaynaklar için 7 farklı dilden siteler tercih ediliyor ve kullanıcılara sunuluyor. Uygulamanın bu içerikleri sunduğu haber merkezleri bölümü, daha önceleri istek listenize eklediğiniz, takip ettiğiniz ve oynadığınız oyunların haberlerini barındırıyordu. Ancak bu haberler daha çok güncelleme ve duyurular şeklinde oluyordu.

Kullanıcılara, kişiye özel haberler de sunuluyor. Her okuyucu kendi haber merkezini oluşturacak kararlar verebiliyor. Örneğin, bulunan kaynaklara ilave olarak istediği haber kaynaklarını ekleyebiliyor.

Farklı içeriklere sahip haberler bulunuyor. Haber özetleri, interaktif haberler, video haberler, fotoğraflar ve ekran görüntüleri, inceleme yazıları, detaylı bir anlatıma sahip rehberler bunlardan sadece bir kaçı. Okuduğunuz makaleyle ilgili YouTube’da bir video varsa, onu da platform üzerinden izleyebiliyorsunuz. Ayrıca makalenin sunduğu bağlantılar sayesinde, sitenin kendisine yani ana kaynağa da ulaşabiliyorsunuz.

Steam tarafından, önemli olduğunu düşündüğümüz bir başka özellik daha sunuluyor. Haber Merkezi platformu, size yeni kaynaklar tavsiye edebiliyor. Bu sayede ilginizi çeken haberlere daha kolay ulaşabiliyor, hakkında hiç fikrinizin olmadığı bir oyun hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken, yepyeni bir haber kaynağı kazanıyorsunuz.

steam-haber-merkezi-oyun-haberleri
Resim: Steam

Steam yaptığı duyuruda, bu platformun Steam Kuratörleri üzerine geliştirildiğini de belirtiyor. Bu sayede, mağazadaki oyunlar için inceleme yazan takip ettiğiniz kaynakların, yazdığı makaleler haber merkezinizde yer alıyor.

Takip etmek istemediğiniz kaynaklar ile yazılarını beğendiğiniz kaynakları ayırmak oldukça kolay oluyor. Bir kaynağı görmek istemiyorsanız, tamamen takipten çıkabiliyor ya da susturabiliyorsunuz. Bunu yaparken isterseniz hem haberleri hem de mağaza incelemelerini kapatabiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise filtrelemeye dayanıyor. İsterseniz sadece takip ettiğiniz kaynakları görüntülemek üzere filtre seçeneğini kullanabiliyorsunuz.

Oyun Haberleri, Steam Laboratuvar Deneylerinin Bir Parçası

Steam Laboratuvar Deneyleri olarak geçen ve yeni özelliklerin test edildiği bir projenin son ürünü Haber Merkezi. Şu anda hala test aşamasında olan merkez, tamamen ücretsiz. Steam bünyesinde barındıracağı oyun haberleri sayesinde, platformu hiç terk etmeden her şeye ulaşabileceğiniz bir ortama dönüşüyor. Test aşamasındaki merkeze isterseniz siz de göz atabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.