Steam Dijital Masa Oyunları Festivali Başladı

Steam’de oyunculara yeni bir etkinlik sundu. Çeşitli kategorilerdeki masa oyunları ile ilgili bir festival olan Steam Dijital Masa Oyunları Festivali gün itibariyle başladı. 21 – 26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte, farklı kategoriler yer alıyor.

Kart oyunları, klasik masa oyunları, savaş oyunları, strateji oyunları ve rol yapma oyunları gibi kategorilerin yanında, soyut oyunlar ve sosyal oyunlar isimli iki farklı masa oyunu türü de bulunuyor.

Steam Dijital Masa Oyunları Festivali kapsamında, bu kategorilerde yapılan indirimlerin yanında, ücretsiz demolar da sunuluyor. Ayrıca oyunların yapımcıları ve yaratıcılarıyla yapılan canlı yayınları izlemek de mümkün oluyor. Steam’in konuyla ilgili sayfasında detaylı bir etkinlik takvimi bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerdeki Steam Sonbahar Oyun Festivali havasında yeni bir etkinlik düzenleyen platform, masa oyunu seven kullanıcılarını oldukça mutlu edecek gibi gözüküyor.

Bizim de, festivalde göz atmanızı tavsiye ettiğimiz oyunlar yer alıyor.

Sid Meier’s Civilization VI

En sevilen sıra tabanlı strateji oyunlarından biri olan Civilization serisinin son oyunu Sid Meier’s Civilization VI, festival kapsamında %75 indirimli olarak satışa sunuluyor. Ayrıca sadece oyun değil, bazı DLC’leri de indirimli olarak satın alınabiliyor.

Eğer Sid Meier’s Civilization VI sahibiyseniz ve DLC’leri tamamlamak istiyorsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Strateji oyunlarını seviyorsanız da bu oyunu incelemenizi tavsiye ediyoruz. Ancak bilmekte fayda var, DLC’ler olmadan oyunun eksik kaldığını düşünen bir grup oyuncu da mevcut.

Sid Meier’s Civilization VI’nın fiyatı 54,75 TL’ye düşüyor.

Total War: WARHAMMER II

Aynı Sid Meier’s Civilization VI gibi Total War: WARHAMMER II’de klasikleşmiş ve oldukça başarılı bir sıra tabanlı strateji oyunu. Kısaca özetlemek gerekirse, insanlar, elfler, orklar gibi farklı ırkları yönetebildiğimiz strateji oyununda her ırkın kendine özel avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Ayrıca oyun, Total War ve Warhammer evrenlerinin birleşiminden ortaya çıkıyor. Eğer iki seriden birinin bile hayranıysanız bu oyuna bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Oyunun ücreti ise %66 indirim ile 71,40 TL’ye düşüyor.

XCOM 2

Oldukça beğenilen bir başka sıra tabanlı strateji oyunu XCOM 2 önereceğimiz son oyun oluyor. Harika grafikleri ve atmosferi, detaylı bir oynanış sunması, dengeli bir zorluğa sahip olması açısından strateji sevenlerin kesinlikle incelemesi gerektiğini düşünüyoruz.

XCOM 2 %75 indirimle 54,75 TL’ye, XCOM 2 Collection ise %79 indirimle 100 TL’ye satılıyor.

Ayrıca önerdiğimiz oyunlar dışında onlarca oyunda indirim bulunuyor. Steam Dijital Masa Oyunları Festivali için indirime girmiş oyunları ve canlı yayınları, Steam’in yayınladığı sayfadan takip edebilir ve inceleyebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.