Steam Arayüzü Yeni Bir Güncelleme Alıyor!

Steam, oyun sektöründeki en büyük şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Steam’in sahip olduğu devasa büyüklükteki oyun kütüphanesi, Steam’i oyuncuların bir numaralı durağı haline getirdi. Epic Games’in inanılmaz çabalarına rağmen Steam, bu sektörün en büyüğü olmayı yakın zamanda bırakmayacak gibi duruyor. Bunun için Valve, Steam için çeşitli yenilikleri geliştirmeyi devam ediyor. Steam, şimdi de arayüzü için yeni bir güncelleme alacak.

Steam, yeni alacağı güncelleme ile beraber artık kullanıcılarına bir oyunu indirmeye çalışmadan önce oyunun boyutunu görebilme imkanı sunacak. Eskiden bir oyunun boyutuna bakmak isteseydiniz öncelikle kütüphanenizden herhangi bir oyunu yükle tuşuna basmanız gerekiyordu.

Bu tuşa bastıktan sonra karşınıza oyunun diskte kapladığı yeri, boş alanınız ve bu indirmenin ne kadar süreceğini görebiliyordunuz. Şimdi ise yükle tuşunun hemen yanında oyunun boyutunu görebileceksiniz. Bu yeni özellik, şimdilik Steam’in beta sürümünde kullanıcılarla buluştu. Valve, bu özelliği önümüzdeki haftalarda yayınlayacağı güncelleme ile tüm kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Steam Arayüzü Gelişmeye Devam Ediyor!

Valve, 2019’da Steam kütüphanesinin arayüzünü güncellemişti. Steam’in eski kütüphane biraz soluk ve güncelliğini yitirmiş bir tasarıma sahipti. Epic Games tarafından yapılan yenilikler, Steam’i 2019 yılında tasarımsal anlamda bazı yenilikler yapmak zorunda bıraktı.

Böylece Steam, daha güncel bir tasarıma kavuşmuş oldu. Ayrıca Steam’in yeni tasarımı, çok daha işlevsel diyebiliriz. Bu sayede oyuncular, sahip oldukları ve mağaza kütüphanesinde yer alan oyunları daha kolay bulabiliyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda Steam, ciddi bir rekabet içerisinde değildi. Bundan dolayı platform, bu tür önemli güncellemeleri çok sık almıyordu. Ancak Epic Games’in güçlenmesiyle birlikte Steam, platformu daha ilgi çekici hale getirecek yeniliklere hız kazandırmaya başladı.

Steam Arayüzü Gelişmeye Devam Ediyor!

Bunun yanı sıra yeni arayüz güncellemesinin, Steam Deck ile yakın zamanlarda kullanıcılarla buluşacağını belirtebiliriz. Valve, Steam Deck’in 25 Şubat’ta kullanıcılarla buluşacağını açıklamıştı. Böylece Steam arayüzü, alacağı yeni güncelleme ile beraber Steam Deck kullanıcılarının da deneyimini geliştirmeyi hedefleyecektir.

Epic Games, son zamanlarda yaptığı inanılmaz kampanyanlar ile dikkatleri üstüne çekmişti. Bedava oyunlar ve indirimler, oyuncular için çok cazip geliyorlar. Fakat bu kampanyalar, şu anlık Steam ile yarışmak için yeterli düzeye ulaşamadı diyebiliriz. Yine de Valve, piyasadaki konumunu kaybetmek istemiyor gibi duruyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki günlerde Steam kullanıcılarını memnun edecek yeni özellikler ile tekrar karşımıza çıkacaktır.

Sizler Steam arayüzü için geliştirilen yeni güncellemeyi nasıl buldunuz? Sizler de Steam arayüzü güncellemesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/2/3/22915826/steam-game-size-before-download-or-install-ui-change

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.