Spotify Premium Fiyat – 2022

Spotify Premium fiyat bilgisini içeren kapsamlı bir içeriği sizler için hazırladık. Bu içeriğimizde Spotify Premium üyelik ücreti ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Her bir plan için detaylı özellikleri sizin için bir araya getirdik. Ayrıca plan değiştirme gibi bilgileri de içeriğimize ekledik. Ancak öncelikle Spotify Premium üyelik için istenen fiyat ne kadar sorusunun yanıtına bakalım.Spotify Premium Üyelik Fiyatı Ne Kadar? – 2022

Birçok özelliği ile kullanıcıların beğenisini toplayan Spotify, Premium abonelerine özel ekstra özellikler sunmaktadır. Bu özellikler arasında reklamsız müzik gibi dinleme deneyimini bir hayli artıran unsurlar da yer almaktadır. Tam olarak bu sebeple Spotify Premium çoğu kullanıcıya cazip gelmektedir.

Spotify, farklı kitlelere hitap etmek amacıyla birden fazla üyelik planı sunmaktadır. Bireysel planın yanı sıra Duo, Aile ve Öğrenci planları da bulunmaktadır. Her bir planın kendine özgü özellikleri mevcuttur. Tabii ki bu planların fiyatları da bu doğrultuda farklılık göstermektedir. Güncel Spotify Premium fiyatları ise aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Spotify Premium Bireysel FiyatıSpotify Premium Duo FiyatıSpotify Premium Aile FiyatıSpotify Premium Öğrenci Fiyatı
20,99 TL/ay27,99 TL/ay34,99 TL/ay10,49 TL/ay

Bunların haricinde Spotify’ın ücretsiz olarak sunmakta olduğu bir plan da olduğunu belirtelim. Ancak bu ücretsiz planda birçok özellik maalesef kullanılamaz durumda. Örneğin Spotify Free sürümünde şarkı aralarında reklamlar da yer alıyor. Bu nedenle kesintisiz bir dinleme deneyimi mümkün değil.

Ayrıca ücretsiz planda kullanıcılar dilediği şarkıları oynatma seçeneğine sahip değil. Yalnızca çalma listelerinde yer alan parçaları karışık bir şekilde oynatabiliyorlar. Buna ek olarak çevrimdışı kullanım seçeneği de ücretsiz planda yer almıyor. Ses kalitesinin de sınırlı olduğunu belirtelim. Yüksek kaliteli müzik dinleme imkanı maalesef Spotify ücretsiz pakette yer almıyor.

spotify premium bireysel plan

Spotify Premium Bireysel Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Bireysel Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıYalnızca bir hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, çevrimdışı kullanım, istenen şarkıyı oynatma
Ön ödemeli plan1 aylık ödeme: 22,99 TL
3 aylık ödeme: 66,99 TL
6 aylık ödeme: 125,99 TL
12 aylık ödeme: 209,99 TL
Spotify Premium Bireysel Fiyat20,99 TL/ay

Spotify’ın sunmakta olduğu ilk Premium plan bireysel paket olarak karşımıza çıkıyor. Bu paket kapsamında Spotify bir adet Premium hesap hakkı tanıyor. Ayrıca birçok Premium özelliğine bu paket aracılığıyla ulaşmanın mümkün olduğu da ifade ediliyor.

Kullanıcılar Spotify Premium bireysel pakette dilediği şarkıyı oynatma şansına sahip. Bir başka deyişle bunun için bir çalma listesinde karışık parça oynatmalarına gerek kalmıyor. Ayrıca tamamen reklamsız bir dinleme deneyimi de bu kullanıcılara sunulmakta.

Önemli bir diğer özellik ise çevrimdışı oynatma oluyor. Premium üyeleri tamamen çevrimdışı bir şekilde Spotify kullanabiliyor. Bunun için parçaları önceden telefona indirmeleri gerekiyor. Ayrıca diledikleri anda uygulamayı çevrimdışı moda alıp internet paketinden harcamadan da müzik dinleyebiliyorlar. Üstelik hem indirme hem de oynatma için ses kalitesinin bir hayli yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

Son olarak diğer paketlerden en önemli farkı farklı ön ödeme seçenekleri sunuyor olması. Şu anda 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olmak üzere dört farklı seçenek ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uzun süreli satın alımlarda ise önemli ölçüde indirimler sunduğunu belirtmekte fayda var. Üstelik kampanya kapsamında yeni üyelere ilk üç ay ücretsiz deneme şansı tanıyor.Spotify Premium Duo Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Duo Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıAynı evde yaşayan iki hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, çevrimdışı kullanım, istenen şarkıyı oynatma, Duo hesabına özel çalma listesi
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Duo Fiyat27,99 TL/ay

Spotify’ın sunduğu ikinci paket ise Spotify Premium Duo oluyor. Bu paketin birlikte yaşayan aile üyeleri, çiftler ya da evli kişiler için tasarlandığı belirtiliyor. Çünkü Spotify aynı çatı altında yaşayan iki kişinin Premium hesap hakkına sahip olduğunu belirtiyor. Tabii ki önemli detay ev adresleri oluyor.

Premium Duo planının da özellikleri bir hayli göz doldurucu. Bireysel planda olduğu gibi tamamen reklamsız bir müzik deneyimi yaşamak mümkün. Ayrıca istenen şarkıyı oynatma imkanı bu planda da yer alıyor. Böylece istediğiniz an dilediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz.

Tüm bunların haricinde çevrimdışı parça dinleme özellikleri de bu planda mevcut. Yüksek ses kalitesinden de yararlanmak mümkün. Ayrıca Spotify, Duo hesaba sahip kişilerin ortak müzik zevkini yansıtan bir çalma listesi de hazırlıyor. Bu listenin otomatik olarak güncellendiğini de belirtelim.

İki kişilik Premium üyeliğe sahip olduğunu göz önünde bulundurunca bu planın ücreti bir hayli ucuz kalıyor. Ancak maalesef herhangi bir ön ödemeli plan seçeneği bu üyeler için mevcut değil. Yine de yeni üyeler için 1 aylık ücretsiz deneme süresi sunduğunu belirtelim.

spotify öğrenci planı

Spotify Premium Aile Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Aile Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıAynı evde yaşayan altı hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, çevrimdışı kullanım, istenen şarkıyı oynatma, Aile hesabına özel çalma listesi, sansürsüz şarkıları engelleme
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Aile Fiyat34,99 TL/ay

En uygun fiyatlı planlardan birisi olan Aile planı ile devam ediyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere aile boyu kullanıcı hakkı tanıyan bu paket evdeki herkesin Spotify Premium kullanmasını sağlıyor. Bu kapsamda aynı çatı altında yaşayan altı kişiye Premium üyelik hakkı tanınıyor.

Her Premium planda olduğu gibi aile üyeliğinde de reklamsız bir dinleme deneyimi sunuluyor. Böylece her an parça bölünecekmiş korkusu ortadan kalkıyor. Ayrıca istenen şarkıyı oynatma seçeneği de bu plan kapsamında tüm kullanıcılara sunuluyor.

Bunlara ek olarak çevrimdışı kullanım hakkı ve yüksek ses kaliteli müzik dinleme özellikleri de Premium Aile planında mevcut. Ayrıca tüm aile üyelerinin müzik zevkinden oluşan bir çalma listesi de yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak sansürsüz müzikleri engelleme seçeneği de aile planında mevcut. Böylece hakaret ve küfür içeren şarkılar plan kapsamında yasaklanabiliyor.

Kullanıcı sayısı açısından bakarsak en uygun fiyatlı paketin aile planı olduğunu görmek mümkün. Ancak faturaya yansıyan en yüksek ücretli plan da aile planı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca herhangi bir ön ödeme imkanı da tanınmamakta. Fakat ilk ay ücretsiz deneme imkanı mevcut.

Spotify Premium Öğrenci Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Öğrenci Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıÜniversite öğrencisi olan bir kişi için Premium üyelik (doğrulama gereklidir)
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, çevrimdışı kullanım, istenen şarkıyı oynatma
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Öğrenci Fiyat10,49 TL/ay

Spotify’ın kullanıcılarına sunduğu son plan ise Premium Öğrenci planı oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere Spotify bu planı yalnızca öğrenciler için sunmakta. Plan kapsamında bir kullanıcı Premium olma hakkı kazanıyor. Ancak bu kullanıcının halihazırda üniversite öğrencisi olması gerektiğini belirtelim.

Bu planın özellikleri de diğer Premium planlarına benzemekte. Tamamen reklamsız bir müzik dinleme deneyimi sunan öğrenci planı aynı zamanda dilediğiniz şarkıyı oynatmaya da izin veriyor. Ayrıca çevrimdışı kullanım ve yüksek kaliteli müzik de bu plan dahilinde sunuluyor.Bireysel ödeyeceğiniz en düşük fiyatın bu planda olduğunu belirtelim. Ancak Sheer ID sistemi ile öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekmekte. Bunun için Spotify üzerinden okul sisteminize giriş yapmanız istenebilir. Ayrıca 12 ay arayla öğrenciliğinizi yeniden doğrulamanız gerekmekte. Ancak öğrenciliğiniz sona erse de bir sonraki doğrulama tarihine kadar öğrenci planını kullanmaya devam edebilirsiniz.

spotify premium ücretleri

Spotify Plan Değiştirme

Kimi zaman kullanıcılar var olan planı değiştirmek isteyebilir. Bazen daha uygun fiyatlı bir plana geçmek ya da daha fazla üyeliğe sahip olma istemek mümkündür. Spotify Premium plan değiştirme işlemi oldukça basittir. Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle Spotify üyeliğinizin hesap yönetim sayfasına ulaşmanız gerekmektedir.
  • Bu sayfada yer alan Planın bölümünde var olan planınızı görebilirsiniz.
  • Hemen altında yer alan Plan Değiştir butonuna tıklayarak planınızı değiştirebilirsiniz.
  • Karşınıza gelecek seçeneklerden sizin için uygun olanı değiştirin. Eğer Duo ya da Aile planını kullanıyorsanız aboneliğin yöneticisi olan kişinin planı değiştirebileceğini unutmayın.

Plan değiştirmeye ek olarak var olan planınızı tamamen iptal etmeyi de bu menüden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırlamış olduğumuz Spotify Premium iptal etme içeriğini de inceleyerek konuyla ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify kaç TL? (2022)

Spotify Premium paketlerinin fiyatı değişiklik göstermektedir. Günümüzde Spotify Premium Öğrenci planı 10,49 TL‘dir. Bireysel plan 20,99 TL, Spotify Premium Duo planı 27,99 TL, Spotify Premium Aile planı ise 34,99 TL’dir. Ancak Spotify Free ile herhangi bir ücret ödemeden de müzik dinleyebilirsiniz.

Spotify öğrenci kaç TL? (2022)

2022 yılında Spotify Premium öğrenci planı aylık 10,49 TL fiyatındadır.

3 aylık Spotify Premium kaç TL?

Spotify Premium Bireysel planda üç aylık ön ödemeli ücret 66,99 TL’dir. Bu ücret tek seferde ödenir ve üç ay boyunca olacak fiyat değişikliklerinden etkilenmez. Ancak ön ödemesiz fiyat 62,97 TL olarak belirtilmektedir. Olası bir fiyat değişikliğinde faturanız da yükselmektedir.

Spotify Premium 1 yıl ne kadar?

Ön ödemeli bireysel planda 1 yıllık Spotify Premium ücreti 209,99 TL olarak belirtilmektedir. Bu ücret tek seferde alınmaktadır. Eğer aylık olarak ödemek isterseniz de bireysel plan 251,88 TL’ye denk gelmektedir. Bu süre zarfında Spotify Premium fiyatında bir artış olursa bu ücret de artacaktır.

Spotify Premium 2 kişilik ne kadar?

Spotify Premium Duo ücreti 2022 yılında aylık 27,99 TL olarak belirtilmektedir.

spotify premium fiyatları

Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Spotify Premium fiyatlarını detaylı bir şekilde inceledik. Ayrıca farklı Spotify Premium planlarının özellikleri ve avantajlarına da göz attık. Görüldüğü üzere ihtiyaçlarınız doğrultusunda yararlanabileceğiniz birçok Spotify Premium planı bulunmaktadır. Ayrıca kalabalık aileler için sunulan uygun fiyatlı seçenekler de birçok kullanıcının işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Spotify Premium sunduğu özellikler ile oldukça kullanışlı bir müzik dinleme uygulamasıdır diyebiliriz. Tamamen reklamsız bir şekilde dilediğiniz müziği oynatmak son derece hoş bir müzik dinleme deneyimi yaşatacaktır. Ayrıca çevrimdışı oynatma ve yüksek ses kaliteli müzikler de kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.Spotify Premium ücretini incelediğimiz içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer Spotify Premium ücretleri ile ilgili aklınıza takılan bir soru varsa aşağıda yer alan yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. Ayrıca içeriğimiz ile ilgili görüşlerinizi de yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.