Spotify Greenroom Kullanıma Sunuluyor!

Spotify, geçtiğimiz aylarda Clubhouse’a rakip olacak bir sesli sohbet platformu geliştireceğini duyurmuştu. Hatta şirket, bir süredir bu konu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Spotify, şimdi ise yaptığı yeni duyuruyla Greenroom adındaki sesli sohbet platformunu tanıttı.

Şirket, bir süredir sesli sohbet için bir platform geliştirdiğini açıklamıştı. Hatta şirket, bu platform için Betty Labs başta olmak üzere bazı platformları bünyesine katmıştı. Şirket, sonunda uzun süredir bahsettiği platformun tanıtımını gerçekleştirdi.

Spotify Greenroom, bugünden itibaren Android ve iOS platformlarında kullanılabilir olacak.

Spotify Greenroom Nedir?

Bir süredir sesli sohbet platformu geliştirmeye çalışan Spotify, bu konu için Betty Labs ve Locker Room gibi platformları satın aldı.

Şirket, bugün tanıtımını gerçekleştirdiği Greenroom platformunu Locker Room platformu üzerine inşa ettiklerini belirtiyor. Ancak Spotify, platformu Locker Room ile bağımsız hale getirmek için yeni bir tasarım ve logo oluşturdu.

Greenroom, Clubhouse’a oldukça benziyor. Spotify kullanıcıları, Greenroom üzerinden oluşturdukları odalar ile spor, müzik ve kültür hakkında sohbet edebilecekler. Platformu kullanan tüm kullanıcılar, sohbet odası oluşturabilecekler.

Bunun dışında Spotify kullanıcıları, hesap bilgilerini Greenroom için de kullanabilecekler. Böylece Spotify kullanıcılarının iki platformu kullanabilmek için ayrıca kayıt olmalarına gerek kalmayacak.

Spotify Greenroom

Şirket, yayıncıların platform üzerinden para kazanmalarını çok istiyor. Hatta geçtiğimiz aylarda yapılan iddialara göre Spotify, yayıncılar için ücretli yayın açma özelliği geliştirecek.

Bunun dışında Spotify, platformda ilgi çekici yayıncıların bulunmasını istiyor. Bu amaç doğrultusunda şirket, yayın yapmak isteyenler için bir başvuru formu oluşturdu.

Başvuru formunda yayıncıların para kazanabileceği önemle vurgulanıyor. Yayıncıların kazanacağı para miktarının ise yayınları dinleyecek insan sayısına bağlı olacağı belirtiliyor.

Spotify, platformun daha da geliştirilmesi için kullanıcı görüşlerine oldukça önem veriyor. Şirket, bu yüzden de kullanıcılarından platform hakkında geri dönüş yapmalarını rica ediyor. Ayrıca yapılan açıklamada platforma önümüzdeki günlerde yeni özelliklerin de ekleneceği belirtiliyor.

Son zamanlarda sesli sohbet yayını imkanı sunan platformların sayısı oldukça arttı. Bu yüzden Spotify, kullanıcı sayısını artırmak istiyorsa özgün özellikler geliştirmeli. Şirketin yayıncılara belirli bir ödeme yapmayı vaat etmesi yayıncıların ilgisini çekecektir. Fakat Spotify, dinleyiciler için de yaratıcı özellikler geliştirmeli.

Sizler Spotify Greenroom hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Spotify, sesli yayın uygulaması ile başarılı olabilecek mi? Bu uygulamada ne gibi özellikler bulunmalı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.