Spotify Car Thing: Araçlar İçin Üretilen Spotify Oynatıcısı

Dünyanın önde gelen müzik servislerinden Spotify, ilk somut cihazıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Arabalarda kullanılabilen akıllı bir oynatıcı olan Spotify Car Thing, 2019 yılında test edilmeye başlanmış. Ürünün son halinde ise dokunmatik ekrana sahip bir cihaz bulunuyor.

Günümüzde Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerine sahip araçlar Spotify’ı sorunsuz olarak kullanabiliyor. Ancak şirket, yaptığı araştırmaların sonunda ABD’deki ortalama araç yaşının 11 olduğunu açıklıyor. Bu nedenle, yollardaki çoğu aracın bu özelliklere sahip olmadığını ifade ediyor.

Spotify Car Thing, dokunmatik ekrana ek olarak bir adet yönlendirme çubuğu, dört adet özelleştirilebilir tuş ve sesli kontrol özelliklerine sahip. Bir başka deyişle, sadece Spotify kullanabileceğiniz bir araç ekranı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ürünü doğrudan aracınızla bağlayıp tam bir Spotify deneyimi yaşayabiliyorsunuz. En sevdiğiniz şarkıları ve çalma listelerini dinlemek mümkün hale geliyor. Ayrıca, podcastlere de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Kullanışlı, büyük ve dönebilen düğmesiyle araç sürerken ürünü rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak, ayarlanabilir düğmeler de kolay kullanıma yardımcı oluyor. Üstelik, sadece somut tuşlarla değil sesli olarak kontrol etmek de bir seçenek.

Ürün, mıknatıslı telefon tutacakları gibi aracın havalandırma kanallarına yerleştirilebiliyor. Üstelik, farklı aparatlar ile CD girişinin bulunduğu kısma ya da konsolun doğrudan üstüne yerleştirmek de mümkün. Cihazın arabayla bağlantısını sağlamak için de farklı yöntemler bulunuyor. Bunlardan birisi Bluetooth kullanarak bağlamak. Bir diğeri ise AUX ya da USB kablosu ile bağlamak oluyor.

Spotify Car Thing Kutu İçeriği

Cihazın çalışması için 12W bir güç kaynağına ihtiyacı var. Ancak Spotify, araç içi şarj aparatı ve USB-C kablosunu da kutu içeriğine dahil ediyor. Bu sayede ek bir ürün almanıza gerek kalmıyor.

spotify-car-thing-kutu-icerigi
Spotify Car Thing Kutu İçeriği
Görsel: Spotify

Şimdilik sadece ABD’deki kullanıcıların siparişine açılan yeni ürün kısıtlı bir süre için ücretsiz. Spotify, bu ürünü şu anlık sadece kargo parası fiyatına seçkin kullanıcılarına yolluyor. Spotify’ın Car Thing için açtığı internet sitesi üzerinden bedava olarak almak için başvuru yapmak mümkün.

Cihazın normal fiyatı ise 80 dolar olarak duyuruluyor. Satışa ne zaman başlanacağı bilinmeyen cihaz sadece Spotify Premium hesaplarıyla birlikte kullanılabiliyor. Ayrıca, diğer ülkeler için sunulup sunulmayacağı da henüz belli değil.

Spotify Car Thing’i nasıl buldunuz? Siz de konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.