Sony Xperia Ace 2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sony, Xperia serisi ile telefon sektöründe bulunuyor. Sony yeni tanıttığı Xperia Ace 2 ile satış yaptığı ülkelerde giriş seviye telefon arayan insanları etkileyecek gibi duruyor.

Sony, bir süre önce sadece belirli ülkelerde telefon satışı yapmaya karar verdi. Bu karar Sony marka telefonların global olarak pek tercih edilmemesinden kaynaklanıyordu.

Ancak şirket kendi ülkesi olan Japonya’da oldukça çok tercih edilen bir telefon üreticisi konumunda. Sony de bu yüzden yeni telefon modellerini genellikle sadece Japonya ve komşu ülkelerde satışa sunuyor.

Sony Xperia Ace 2’yi Tanıttı

Şirketin yeni tanıttığı model Xperia Ace 2 oldu. Giriş seviyesi bir telefon olan Xperia Ace 2 sade bir tasarıma sahip. Kibar gözüken bir telefon arayanların önceliği kesinlikle Xperia Ace 2 olacaktır. Çünkü telefonda 5.5 inç ekrana yer alıyor. Bunun yanı sıra telefon 159 gram ağırlığı ile oldukça hafif diyebiliriz.

Telefonda Helio P35 işlemci mevcut. Bunun dışında Sony Xperia Ace 2’de 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı var. Bu donanım özellikleri biraz zayıf gelebilir. Fakat telefonun giriş seviyesi bir telefon olduğunu düşünürsek donanımları gayet ideal.

Sony, telefon sektöründeki ilk su geçirmez telefonları üreten şirketlerden birisiydi. Şirket uzun süredir ürettiği tüm telefonlar için IP68 sertifikasını alıyor. Sony Xperia Ace 2 de IP68 sertifikasına sahip telefonlardan birisi oldu.

Sony, telefonda 4500 mAh bir batarya kullanmayı tercih etmiş. Xperia Ace 2’nin donanımı göz önüne alındığında telefonun bataryası yeterli bir kullanım süresi sunacaktır.

Xperia Ace 2
Görsel: Sony Japonya

Sony, telefonlarının kamerası konusunda oldukça iddialı bir şirket. Xperia Ace 2’de 13MP bir ana kamera mevcut. Bunun yanı sıra arka kamerada 2 MP bir derinlik sensörü de var. Telefonun ön tarafındaki kısmında ise 8 MP bir kamera mevcut.

Günümüzde çoğu şirket giriş seviyesi telefonlarında bile kamerası güçlü telefonlar üretiyor. Fakat Sony biraz daha mütevazi bir telefon üretmek istemiş gibi duruyor.

Sony, birçok yeni modeli gibi Xperia Ace 2’yi de sadece belirli ülkelerde satışa çıkartacak. Şirket, telefonun Japonya’daki satış fiyatını 202 dolar olarak belirledi. Oldukça uygun fiyatlı bir cihaz olduğuna şüphe yok.

Sizce Sony, satış politikasını değiştirip tekrar global olarak hizmet vermeli mi? Siz Sony Xperia Ace 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.