Sony Xperia Tanıtım Etkinliği 14 Nisan’da Gerçekleşecek

Sony, 14 Nisan tarihinde gerçekleşecek Xperia Tanıtım Etkinliği için resmi duyuruyu yaptı. YouTube kanalı üzerinden kullanıcılara haber veren şirket, profilindeki kapak görselini (İng. banner) değiştirdi. Görselde yer alan bilgilere gere 14 Nisan tarihinde Türkiye saati ile sabah 10:30’da yeni Xperia ürünlerinin lansmanı gerçekleşecek.

14 Nisan’da gerçekleşecek etkinlikte Sony’nin yeni Xperia telefonunun görüleceği düşünülüyor. Dedikodulara göre telefonun adı Xperia 1 III olacak. İşlemci olarak Snapdragon 888 barındıracak. Ayrıca oldukça heyecan verici 6.5 inç 4K HDR bir ekrana sahip olacak. Üstelik, 120 Hz yenileme hızı da cihazda yer alacak.

Bu harikulade ekran, gücünü 65W hızlı şarj desteği barındıran 5.000 mAh bataryasından alacak. Ayrıca 12-16 GB RAM ile 256-512 GB depolama alanı seçenekleri de mevcut olacak. Kamera konusunda bir sızıntı bulunmasa da bu Sony’nin en başarılı olduğu alanlardan birisi. Bu nedenle, bu inanılmaz cihaz başarılı bir kamerayla da süslenecektir diye düşünüyoruz. 5G desteği de beklentiler arasında.

Cihazın fiyatının ise yaklaşık 1.350 dolar civarında olacağı tahminler arasında. Tahminler doğruysa yeni Xperia 1 III, 1.350 dolarlık bir cihazın donanımına sahip demek yanlış olmaz. Ancak, şimdilik tüm bunlar bir dedikodu olmaktan öteye geçemiyor. Gerçek olup olmadıklarını öğreneceğimiz tarih ise 14 Nisan gibi gözüküyor.

Sony Xperia 1 III ile Merak Uyandırıyor

Kızışan akıllı telefon piyasasında Sony bir nebze daha arkada kalmış gibi gözüküyor. Eskiden Samsung ve Apple gibi büyük markalarla rekabet içerisinde olsa da şu an durum biraz daha değişti. Artık, Huawei, OnePlus, OPPO, Xiaomi gibi markalarla da çekişme içerisinde olan Japon teknoloji devi, yeni telefonuyla ilgili adımları bu yönde atmış olabilir. Üstelik sızıntılar da tam olarak bunu gösteriyor.

Sony’nin en başarılı olduğu işlerden birisi de kamera. Şirketin profesyonel kameralarında kullandığı teknoloji ve diğer şirketlere sattığı sensörler bu cihazda da yer alacaktır diye tahmin ediyoruz. Donanım açısından günümüz gerekliliklerini yakalamış gibi gözüken yeni Xperia 1 III isimli telefonun duyurulması için gün saymaya başladık.

Peki siz yeni Xperia 1 III hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony etkinlikte bu cihazı tanıtacak mı? Özellikleri bu şekilde açıklanırsa günümüz için yeterli diyebilir miyiz? Yorumlar kısmında etkinlik ve sızıntılar hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Sony-Xperia-Tanitim-Etkinligi-14-Nisanda-Gerceklesecek

Ayrıca, 14 Nisan tarihinde saat 10:30’da Sony Xperia tanıtım etkinliği için takviminizi işaretlemeyi unutmayın! Etkinliğin resmi Sony Xperia YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacağı düşünülüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.