Sony WF-1000XM4 ile İlgili Yeni Sızıntılar Ortaya Çıktı

Merakla beklenen Sony WF-1000XM4 ile ilgili yeni sızıntılar ortaya çıktı. Kulaklığın yeni görüntülerinin yanı sıra teknik detaylarıyla ilgili birkaç bilgi de sızdırıldı!

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni “render” görüntüleri kulaklığın tasarımıyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlamıştı. Şimdi ortaya çıkan bilgiler ise kulaklığın özelliklerini gözler önüne seriyor.

WinFuture tarafından paylaşılan haberde kulaklığın teknik özellikleri vurgulanıyor. Cihazın sızıntılarına göre aktif gürültü engelleme özelliğinin yeni XM4’te bulunması bekleniyor. Bu özelliğin çalışması için kulaklıkta Sony V1 işlemcinin de bulunacağı ifade ediliyor.

Buna ek olarak Sony’nin geliştirdiği ses kodlama teknoloji LDAC ve yüksek çözünürlüklü sesin de yeni XM4’te yer alması bekleniyor. Ayrıca, sesli komutların daha iyi çalışmasını sağlayan “Precise Voice Pickup” teknolojisinin de kulaklıkta yer alması muhtemel.

Bunların dışında kulaklığın bataryası ile ilgili bilgiler de yeni sızıntılar arasında yer alıyor. Ürünün aktif gürültü engelleme özelliği açık haldeyken 8 saate kadar dayanabilen şarja sahip olduğu ifade ediliyor.

Sony-WF-1000XM4
Görsel: WinFuture

Aktif gürültü engelleme özelliği kapalıyken ise bu süre 12 saate kadar çıkıyor. Şarj konusunda en önemli iddia ise şarj kutusu için geliyor. İddialara göre şarj kutusu kulaklığı en az iki kere şarj edebiliyor.

USB-C girişine sahip şarj kutusunun hızlı şarj özelliği olduğu da tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra kutunun kablosuz şarjı desteklediği de iddia ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak cihaz IPX4 sertifikasına da sahip olacak gibi gözüküyor. Bu bilginin doğru olması halinde hafif yağmur, ter ve sıçramalara karşı dayanıklı olacaktır. IPX4 sertifikası özellikle spor yaparken kulaklığı kullanacakları çok sevindirecek bir gelişme.

Üstelik, bunlara ek olarak ürünün tanıtım videosu da ortaya çıktı. Tanıtım videosunda yer alan ifadelere göre ürünle ilgili çoğu iddia doğru.

Bu bilgiler haricinde 360 ses desteği, akıllı asistanlar, Speak-to-Chat, kemik iletimi ile daha kaliteli ses gibi özellikler de üründe yer alacak.

Sony WF-1000XM4 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Kulaklık hakkında detaylı bilgilerin gelmesiyle birlikte akıllarda fiyat ve çıkış tarihi soruları canlanmaya başlıyor. Ancak Sony, sonunda bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre 9 Haziran tarihinde müzik aşıkları için bir etkinlik gerçekleşecek. Meraklı kişilerin, Türkiye saati ile 19:00’da gerçekleşecek etkinliği YouTube üzerinden canlı olarak izleme şansı olacak.

Etkinliğe ait tanıtım görselinde yer alan “Tailored 4 you” cümlesi yeni WF-XM4 modelini çağrıştırıyor.

Bu kadar sızıntıyla karşımıza çıkan bir ürünün çıkış tarihinin de çok uzun süre sonra olması pek beklenmiyordu. Sony de bizi şaşırtmadı ve 9 Haziran tarihinde etkinliğin gerçekleşeceğini duyurdu. Tanıtım etkinliğinde ürünün çıkışı için de bir tarih verileceği tahmin ediliyor.

Ürünlün fiyatıyla ilgili tahminler 280 euro civarlarında bir ücreti gösteriyor. Kulaklığın bir önceki neslinin fiyatı an itibariyle Avrupa’da 220-250 euro; ülkemizde ise 1.200 – 1.400 TL civarlarında. Bu nedenle tahminlerin gerçeği yansıtması olası.

Geçtiğimiz sene ağustos ayında tanıtılan WH-1000XM4 modeli kullanıcılardan büyük beğeni toplamıştı. Kulak içi modelinin de aynı başarıyı gösterip göstermeyeceği merak konusu.

Siz Sony WF-1000XM4 ile ilgili ortaya çıkan sızıntılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.