Sony Reon Pocket 2 Giyilebilir Klima Duyuruldu

Gün geçtikçe teknolojinin geldiği nokta bizi şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene tanıtılan Reon Pocket giyilebilir klima oldukça büyük ilgi toplamıştı. Sony tarafından üretilen serinin devam modeli Reon Pocket 2 giyilebilir klima da bugün itibariyle resmi olarak duyuruldu.

Kitle fonlaması ile üretimine başlanan Reon Pocket’ın devam ürünü de ilk model ile aşağı yukarı aynı gözüküyor. Ancak, yeni tasarımı sayesinde Reon Pocket 2’nin daha başarılı bir soğutma performansı göstereceği iddia ediliyor.

Reon Pocket 2’nin yeni tasarlanmış iç kısmı, iki kata kadar ısı emilimi sağlayabiliyor. Bu sayede kullanıcının hissettiği serinlik ve giyilebilir klimanın performansı artıyor.

Ayrıca, Sony’nin yaptığı duyuruda Reon Pocket 2’nin ter geçirmezlik özelliğinin de arttığı belirtiliyor. Bu sayede hafif egzersiz veya benzeri durumlarda terlemenin cihaz için bir sorun yaratmayacağı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz sene tanıtılan ürünün aksine Reon Pocket 2, sadece işe giderken ya da dışarıda gezerken giyme amaçlı bir ürün olarak tanıtılmıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Sony tere dayanıklılığını artırdığı ürünün hafif sporları yaparken giyilebileceğini vurguluyor. Üstelik, golf gibi sporlar için çeşitli kıyafet markalarıyla anlaşma yaptığı da belirtiliyor. Bu anlaşmalar sayesinde cihazın entegre olabileceği kıyafetler üretilecek.

Sony-Reon-Pocket-2-Giyilebilir-Klima-Duyuruldu

Sony Reon Pocket 2 Sadece Soğutmuyor

Bir klimanın tek özelliği sadece soğutmak değil gerektiğinde de ısıtmaktır. Reon Pocket 2 giyilebilir klimada da durum farklı değil. Klimanın, kış aylarında kullanılabilecek bir ısıtma özelliği bulunuyor.

Geçtiğimiz sene tanıtılan model gibi Reon Pocket 2 de akıllı telefon uygulaması sayesinde kolayca kontrol edilebiliyor. Üç farklı ayarı sayesinde ürünün soğutma ve ısıtma hızını kontrol etmek mümkün hale geliyor. Ayrıca, klimayı telefon üzerinden kapatmak ve açmak da mümkün.

Tüm bunlara ek olarak ilk modelde bulunmayan çok önemli bir aksesuar da Reon Pocket 2 ile ortaya çıkıyor. Boyun askılıkları sayesinde Sony Reon Pocket 2 giyilebilir klimayı boynunuzu saracak şekilde oturtmak mümkün. Bu sayede, ekstra bir kıyafet almadan tüm giysilerinizle birlikte Sony Reon Pocket 2’yi kullanabilirsiniz.

Ancak, tüm bunların ardından üzücü bir haber geliyor. Sony Reon Pocket 2, şimdilik sadece Japonya’da satışta. Yaklaşık 140 dolarlık bir fiyat etiketine sahip ürünün diğer ülkeler için satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Fakat, diğer modelin de sadece Japonya’da satılmış olduğunu belirtelim.

Siz de Sony Reon Pocket 2 ile ilgili görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.