Sniper Elite 4 Ücretsiz Yükseltme Aldı!

En sevilen keskin nişancı oyunlarından birisi olan Sniper Elite 4 ücretsiz bir yükseltme aldı. Bu yükseltme sayesinde oyun içerisinde 4K görseller ve 60 FPS ile akıcı oynanışa sahip olacağız. Hatta büyük oranda iyileştirilmiş olan yükleme süreleri de oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.

Fakat ücretsiz Sniper Elite 4 yükseltmesi sadece PS5 ve Xbox Series X için geçerli. Yani bu yükseltme PC kullanıcılarını kapsamıyor.

Sniper Elite 4, 2017 yılında Rebellion tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Oyun aslında oyuncular tarafından yeni nesil sistemler için yükseltme alması beklenen oyunlardan birisi değildi. Ama Rebellion ters köşe yaptı ve “beklenmeyen” büyük yükseltmeyi ücretsiz olarak sundu.

Sniper Elite resmi Twitter sayfasından paylaşılan Tweet ile Rebellion bize bazı özellikleri detaylandıran bir fragman yayınladı. Fragmanda görüntü kalitesi, yüksek FPS ve kısa yükleme süreleri hakkında detaylar veriliyor.

Aslında Rebellion yaptığı bu yükseltme ile yeni nesil konsollar için “Biz de varız!” mesajını veriyor.

Sniper Elite 4 Nasıl Bir Oyun?

Hiç bilmeyenler için Sniper Elite 4 oyunundan bahsetmekte fayda var. En iyi keskin nişancı oyunları arasında yer alan Sniper Elite 4, II. Dünya Savaşı döneminde geçiyor. İtalyan yarımadasında, bol güneşli Akdeniz sahil kasabalarında hem Benito Mussoline‘ye karşı mücadele ediyor hem de Nazilere meydan okuyoruz.

Oyunda gizli ajan ve seçkin bir keskin nişancı olan Karl Fairburne’ü canlandırıyoruz. Amacımız ülkemizi faşizmden kurtarmak. Oyun içerisinde bize verilen görevler ile bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. En önemlisi bunu sessizce halletmek.

Oyunun en güzel özelliklerinden birisi “kill cam’e” sahip olması. Ateş ettikten sonra mermi düşmanınıza doğru ilerlerken izlemek oyunculara büyük keyif sağlayabiliyor. Aslında bir keskin nişancı oyunu için çok önemli bir özellik “kill cam”.

Oyunun grafikleri ilk çıktığı dönemde de oldukça başarılı olduğu hakkında yorumlar almıştı. Sniper Elite 4 ücretsiz alacağı yükseltme ile bu kaliteyi bir üst seviyeye taşıyacak gibi gözüküyor.

Sniper Elite 4 şu an için bu serinin son oyunu olma özelliğini taşıyor. Oyun PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında oyunculara sunuluyor. Fakat yine belirtmekte fayda var. Ücretsiz yükseltme sadece oyuna zaten sahip olan PS5 ve Xbox Series X kullanıcıları için geçerli.

Keskin nişancı oyunlarına meraklıysanız ve Sniper Elite serisini de seviyorsanız sizin için bir haberimiz daha var. 8 Temmuz’da piyasaya sürülen Sniper Elite VR oyunu ile farklı bir tecrübe de yaşayabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!