Slack, Huddles İsimli Yeni Özelliği ile Dikkat Çekiyor!

Slack, yeni güncellemesiyle son derece işe yarar özellikleri platforma kazandırıyor. Henüz bir gerçek zamanlı sesli konuşma özelliğine sahip olmayan uygulama sonunda bu sorunun üstesinden geliyor. Slack yeni Huddles özelliği ile Discord benzeri bir yeniliği uygulamaya getiriyor.

Slack, pandemi döneminde daha da önemli bir hale gelen mesajlaşma uygulamalarının en bilinenleri arasında yer alıyor. Platforma gelen yeni Huddles özelliği ile bu önem daha da artacak gibi gözüküyor.

Bu özellik sayesinde bir Slack kanalında yer alan kullanıcılar mesajlaşmak yerine sesli bir şekilde de iletişim kurabilecekler. Ayrıca, sadece kanallarda değil DM’lerde de Huddles özelliğini kullanmak mümkün. Böylece kullanıcılar için çok daha hızlı bir şekilde iletişim kurma imkanı doğuyor.

Bu özelliği kullanmak için öncelikle bir kullanıcının Huddle’ı başlatması gerekiyor. Daha sonra, aynı kanalda bulunan kullanıcılar bu Huddle’a katılabiliyor.

Slack, özelliği tanıtımını yaptığı blog duyurusunda, Huddles ile çalışanlar arasında spontane gelişecek sohbetlere vurgu yapıyor. Bu yeni sesli konuşma özelliğiyle kullanıcılar arasındaki günlük konuşmaların da kendini göstereceğini ifade ediyor.

Özelliğin dikkat çeken bir diğer noktası ise ekran paylaşımı. Huddles sayesinde kullanıcılar sesli bir şekilde konuşurken ekranlarını da paylaşma şansına sahip. Bu özelliği normal bir görüntülü konuşmadan ayıran noktalar; çok daha hızlı bir şekilde erişmek ve kamerasız bir sohbet sunmak oluyor.

Slack, özelliğini bu yönüyle görüntülü ya da sesli aramalara kıyasla gayet iyi bir alternatif olduğunu ifade ediyor. Huddles iş arkadaşları arasında, herhangi bir toplantı planı yapmadan ani bir şekilde gelişen sesli iletişim desteği sağlıyor. Üstelik bunu ekran paylaşımı ile de destekliyor.

Slack bu özelliğin sadece ücretli ekipleri için yayınlanacağını ifade ediyor.

Slack-video-kaydetme

Slack İçin Geliştirilen Diğer Yeni Özellikler

Buna ek olarak Slack’e gelen bir diğer yeni özellikler; önceden kaydedilmiş toplantılar ve zamanlanmış mesajlar oluyor. Önceden zamanlanabilen mesajlar tüm kullanıcılara sunuluyor.

Slack, önceden kaydedilmiş sesler ve videolar ile platformu bir seviyeye daha yukarıya taşıyor. Ekran paylaşımı da yapılabilen bu yeni video kaydetme aracı sayesinde başka bir uygulama kullanmadan ekip arkadaşlarıyla iletişim kurmak mümkün hale geliyor.

Ayrıca, bu videolara ve seslere diğer çalışanlar da görüntülü bir şekilde yanıt verebiliyor. Bunun yanı sıra videonun hızını değiştirmek, alt yazıdan ya da telefondan takip etmek de mümkün. Aynı Huddles özelliği gibi bu özelliğin de ücretli ekipler için önümüzdeki aylarda geleceği belirtiliyor.

Tüm bunlara ek olarak şirket, Slack Atlas isimli yeni dizin aracını da tanıtıyor. Bu özellik sayesinde çalışanların profillerine organizasyonel şemalar, işe başlangıç tarihleri gibi bilgiler ekleniyor.

Slack-Atlas

Slack Atlas’ın özellikle kalabalık bir ekipte işe yeni başlayan kişiler için fazlasıyla yararlı olacağı; kimin hangi role sahip olduğunu öğrenme konusunda fayda sağlayacağı vurgulanıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.