Shadow of the Tomb Raider, 4K Desteği Alıyor!

Yeni Tomb Raider serisinin son oyunu olan Shadow of the Tomb Raider bu hafta başında 2.01 güncellemesini aldı ve bu güncelleme sayesinde 4K desteğe kavuşuyor! Tabii 60 FPS desteği de beraberinde geliyor.

Oyunun geliştiricisi Eidos ve yayıncı Square Enix tarafından resmi olarak bir açıklama yok. Fakat resmi açıklama gelmese de yama “yüksek çözünürlüklü modda PlayStation 5’te 4K desteği” sunuyor.

Aslında PlayStation 4K ve 60 FPS güncellemesi için biraz geride kaldı. Çünkü mayıs ayında Xbox FPS Boots desteği ile Shadow of the Tomb Raider’ın Definitive Edition versiyonuna 60 FPS desteğini sundu. Durumu Lara Croft hayranları fark etti ve bunu hemen sosyal medya üzerinden paylaştı.

Orijinal olarak 2018’de son nesil teknoloji için piyasaya sürülen oyun, resmi mağazada şimdi “Xbox Series X/S için optimize edilmiş” olarak görünüyor. Yani Xbox kullanıcıları PlayStation kullanıcılarına göre iki ay önce 60 FPS desteğini almıştı.

Eski Oyunlar Yeniden Gündeme Geliyor

Oyun 2018 yılında çıkmış olmasına rağmen 4K/60 FPS desteği alarak oyuncuları tekrar kendisine çekmeyi hedefliyor. Aslında Shadow of the Tomb Raider, mayıs ayında Microsoft’un FPS Boost’undan yararlanan oyunlardan birisi. Bundan yararlandığından dolayı bu güncellemeyi almış olması biraz şaşırtıcı. Fakat oyuncuları mutlu eden bir sonucun ortaya çıktığı aşikar.

Bu arada bu yeni güncelleme oyun sahiplerine ücretsiz olarak sunuldu. Güncelleme sayesinde hem PlayStation 5’te hem de Xbox’ta oyunun stabil bir şekilde 4K ve 60 FPS olarak oynandığı oyuncular tarafından belirtiliyor.

Shadow of the Tomb Raider oyununu hiç oynamayanlar oyunu Microsoft Store ve PlayStation Store’dan temin edebilirler. Üstelik oyun, iki mağazada da sıklıkla indirime giriyor. Oyunu almak için indirim dönemini beklemenizi tavsiye ederiz. Zira Shadow of the Tomb Raider oynanması gereken oyunlar arasında yer alıyor.

Dün de sizlere Sniper Elite 4 oyununun 4K ve 60 FPS desteği aldığını paylaşmıştık. Bununla ilgili habere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Görünen o ki eski oyunlar birer birer 4K/60 FPS desteği alarak tekrar karşımıza çıkacak.

Peki siz Shadow of the Tomb Raider gibi eski oyunların yeni nesil konsollar için 4K desteği alması hakkında neler düşünüyorsunuz? Ayrıca hangi oyunların 4K desteği almasını istersiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!