SEGA 60. Yıl Hediyesi Olarak Ücretsiz Oyun Sunuyor

Gelmiş geçmiş en köklü oyun şirketlerinden biri olan SEGA, 60. yıl hediyesi olarak Steam üzerinden ücretsiz içerikler ve indirimler sunuyor. Üstelik bu ücretsiz içeriklerin içinde biri iptal edilmiş bir prototip olan dört adet mini oyun da yer alıyor.

SEGA’nın 15 Ekim tarihinde sunacağı ilk ücretsiz mini oyun Armor of Heroes. Bir aksiyon ve arcade oyunu olan Armor of Heroes’da tank savaşı yapıyoruz. İster arkadaşlarımızla, istersek de tek başımıza oynayabiliyoruz. Oyun üç farklı puan modundan oluşuyor. Klasik ölüm savaşı, hayatta kalma ve skor alanı isimli üç puan modu oyunda yer alıyor. SEGA, oyunda 9 farklı oyun modunun bulunduğunu da belirtiyor.

16 Ekim’de çıkacak olan oyunun ismi Endless Zone. Bu retro aksiyon oyunun, SEGA’nın efsanevi Fantasy Zone serisinden etkilenerek yapıldığı belirtiliyor. Oyundaki amacımız karşımıza çıkan engelleri uzay mekiğimizle yok etmek ve kaçmak oluyor. Belirtilene göre oyunda dört farklı evren bulunuyor. Kaliteli grafiklere sahip bir arcade oyunu gibi gözüken Endless Zone’u denemenizi öneriyoruz.

17 Ekim’de çıkacak Streets of Kamurocho hakkında pek bir bilgi yer almıyor. Streets of Kamurocho bir dövüş oyunu gibi gözüküyor. Bilinenler ise oyunun Yakuza ve Streets of Rage oyunlarının bir birleşimi olacağı.

18 Ekim tarihinde oyunculara sunulacak olan Golden Axed ise iptal edilmiş bir prototip. 2010’ların başında, SEGA Avustralya’da üretilen Golden Axe oyunu, 2013 yılında şirketin kapanmasıyla iptal ediliyor. Ancak SEGA 60. yıl şerefine, Golden Axe’i tarihin tozlu sayfalarından alıyor ve Golden Axed isimli bir oyun olarak oyunculara hediye ediyor. Oyunun biraz bug içerebileceğinden ve günümüze uygun olmayabileceğinden bahseden şirket, bu oyun ile video oyun geliştirme dünyasının kapılarını biraz da olsa oyunculara açabileceklerini düşünüyor.

Resim: SEGA

SEGA 60. Yıl için Sadece Ücretsiz Oyun Vermiyor

Tüm bu oyunların 19 Ekim tarihine kadar indirmeye açık olacağı belirtiliyor. Ancak SEGA’nın 60. yıl sürprizleri burada son bulmuyor. Şirket, Sonic the Hedgehog 2 oyunun tam sürümünü ücretsiz olarak hediye ediyor. Bu oyun da 19 Ekim tarihine kadar ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Bunlara ek olarak bir adet Two Point Hospital DLC’si ve Total War: Shogun 2 haritasını kullanıcılarına sunuyor.

SEGA sadece ücretsiz oyun dağıtmıyor, aynı zamanda neredeyse tüm oyunlarında oldukça yüksek indirimleri oyunculara sunuyor. İçlerinde Total War, Yakuza gibi serilerin de yer aldığı indirim yağmuruna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Steam İndirimleriOyun Önerileri

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.

“SEGA 60. Yıl Hediyesi Olarak Ücretsiz Oyun Sunuyor” üzerine 2 yorum

  • Ayhan merhaba,
   Nintendo’nun yaşından haberimiz var.
   Hatta çok iyi hatırlattın, Nintendo hakkında içeriğimiz eksik. Onu hızlı bir şekilde tamamlayalım.
   Ancak anlayamadığım konu; Nintendo’nun yaşının Sega ile ne alakası var? Her ikisi de oyun sektöründe köklü bir firma. Seni rahatsız eden kısmı belirtebilirsen gerekli kontrolleri yapabiliriz.

Yorumlar kapalı.