Samsung Televizyon Sektöründe Adından Söz Ettirecek!

Samsung, birçok alanda dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Samsung, televizyon sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. Bu başarı, giderek büyüyecek diyebiliriz. Çünkü iddiaya göre Koreli teknoloji devi, 2022 yılında televizyon sektöründeki çalışmalarına hız kazandıracak. Ulaşılan bilgilere göre Samsung, 2022 yılında temel olarak 8K MiniLED ve 4K OLED televizyon modellerinin üretimine odaklanacak.

Bilindiği üzere Samsung, günümüzde televizyon sektöründe çok başarılı işler çıkartıyor. Şirketin neredeyse tüm seviyelerde televizyon modelleri mevcut. Bu modellerin sayısı, 2022 yılında daha da artacak gibi duruyor. Çünkü Samsung, 2022 yılı için 3 milyon 8K QLED ve 2 milyon OLED 4K panele sahip televizyon modeli satmayı planlıyor.

Şirket, hedeflediği satış sayılarına ulaşabilmek için LG Display ile görüşmeye devam ediyor. Çünkü Samsung, ürettiği televizyonlarda genellikle LG Display tarafından üretilen ekran panellerini kullanıyor. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Samsung, bu durumu 2022 yılında da sürdürecek.

Bunun yanı sıra şirketin asıl hedefi, Neo QLED TV serisi altında 8K MiniLED TV modellerini kullanıcılarıyla buluşturmak olacak. Eğer Samsung, 2022 için yaptığı planları gerçekleştirebilirse televizyon sektöründe adından fazlasıyla söz ettirecek gibi duruyor.

Samsung OLED Panel Üretimini Artırmayı Hedefliyor!

Teknoloji devi Samsung, televizyon sektöründe kullanıcıların ilgisini çekecek adımlar atmaya devam ediyor. Şirket, birçok alanda olduğu gibi bu alanda da cesur kararlar alıyor. Bu kararlar, şirketi televizyon sektöründe öncü markalardan birisi haline getirdi.

Samsung, bu sektördeki başarısını artırmaya devam edecek diyebiliriz. Şirket, günümüzde ürettiği 8K ve 4K Neo QLED TV modelleriyle ön plana çıkıyor. Bilindiği gibi bu televizyonlarda yer alan panellerin çoğu LG Display tarafından üretiliyor. Ancak bu durum, 2022 yılında değişmeye başlayacak. Çünkü Samsung Display, Neo QLED panel üretimine odaklanacak.

Samsung OLED Panel Üretimini Artırmayı Hedefliyor!

Bu kapsamda araştırmacılar, şirketin OLED panel üretme kapasitesini artıracağını iddia ediyorlar. Ulaşılan bilgilere göre Samsung, bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Hatta planlamalara göre şirket, 2024 yılında televizyon üretimlerine yetecek kadar panel üretimine başlayacak. Bundan dolayı LG ve Samsung arasında yapılan panel üretim anlaşmasının da 2024 yılından itibaren biteceği söyleniyor.

Samsung cephesinden konuyla alakalı net bir bilgi paylaşılmadı. Fakat şirketin her geçen gün yeni teknolojiler üzerinde çalıştığı biliniyor. Bundan dolayı araştırmacıların ulaştıkları bilgilerin doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

Sizler Samsung’un televizyon sektörü üzerindeki çalışmalarını yoğunlaştıracak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, televizyon sektöründe başarılı işler çıkartabiliyor mu? Sizler de Samsung’un televizyon sektöründeki çalışmaları hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.