Samsung, Sürdürülebilirlik için Yeni Bir Adım Atıyor!

Teknoloji devi Samsung, ürettiği ürünler hakkında yeni kararlar almaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz aylarda “Gezegen için Galaxy” stratejisini geliştirdiklerini açıklamıştı. Bu strateji sayesinde Samsung, üreteceği ürünlerde çevreye daha duyarlı olacaklarını belirtmişlerdi. Öyle ki bu konu hakkında somut adımlar atılmaya başlandı. Samsung, yaptığı yeni bir açıklamayla birlikte sürdürülebilirlik konusunda ciddi bir adım atacağını duyurdu.

Bilindiği üzere atıklar, en büyük çevresel sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde bu atıkların bir kısmının teknolojiden kaynaklandığını belirtmemiz yanlış olmayacaktır. Durumun farkında olan Samsung, artık yeni üreteceği ürünlerde okyanusa atılan balık ağlarından üretilen bir malzemenin kullanılacağını açıkladı.

Üstelik Samsung hayranlarının bu malzeme ile üretilen ürünler için çok fazla beklemelerine gerek kalmayacak. Çünkü şirket, 9 Şubat’ta Galaxy Unpacked 2022‘de tanıtacağı ürünlerle birlikte bu malzemeyi kullanmaya başlayacaklarını açıkladı.

Samsung, Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik için Çalışmaya Devam Edecek

Tek kullanımlık plastiklerin doğaya verdikleri zarar, çeşitli araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Bunun üzerine birçok şirket, farkındalık yaratabilmek adına ürettikleri ürünlerde geri dönüştürülmüş plastiklerden faydalanacaklarını açıkladı. Bu şirketlerden birisi de dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden olan Samsung oldu.

Şirket yetkilileri, geliştirdikleri stratejiler ile teknoloji üreticileri arasında öncü olmak ve farkındalık yaratmak istiyorlar. Bu kapsamda Samsung, 9 Şubat’ta tanıtacağı ürünlerden itibaren üreteceği ürünlerin çoğunda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanacağını duyurdu.

Samsung, ilk olarak okyanustan çıkartılan balık ağlarının dönüştürülmesiyle elde edilen bir malzemeyi ürünlerinde kullanacak. Bunun yanı sıra şirket, önümüzdeki süreçte geri dönüştürülmüş plastik, kağıt gibi malzemeleri kullanmayı hedeflediklerini de belirtiyor.

Samsung, Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik için Çalışmaya Devam Edecek

Ayrıca Samsung, sürdürülebilirlik konusunda başka adımlar atacaklarını da duyurdu. Üstelik bu adımlar, yakın zamanda hayata geçirilecek gibi duruyor. Çünkü şirket, konu hakkındaki detayları Galaxy Unpacked 2022’de paylaşacak.

Samsung tarafından atılan bu adım, diğer teknoloji şirketlerine örnek olacaktır. Bundan dolayı önümüzdeki süreçte sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm üzerine çalışan teknoloji üreticilerini görmemiz oldukça muhtemel. Atık sayısının giderek arttığı bu zamanlarda Samsung tarafından atılan bu adım, birçok kişiden takdir toplayacaktır.

Sizler Samsung tarafından sürdürülebilirlik konusunda atılan bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, geri dönüştürülmüş malzemelerden cihaz üretme konusunda başarılı olabilecek mi? Sizler de Samsung’un sürdürülebilirlik stratejisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://news.samsung.com/us/samsung-repurposes-discarded-fishing-nets-new-galaxy-devices-unpacked-2022/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.