Samsung Galaxy Unpacked 2022 ile Adından Söz Ettirecek!

Samsung, her yıl en çok ürün tanıtan teknoloji üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. 2022 yılı şirket için diğer yıllardan farklı olmayacak gibi duruyor. Şirket, yeni yılın ilk aylarında yeni cihazları ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu cihazlar, merakla beklenen her yıl gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacaklar. Samsung, Galaxy Unpacked 2022 ile adından söz ettirecek gibi duruyor.

Çünkü Samsung, bu etkinlikte amiral gemisi serisi olan Galaxy S serisi telefonlarının yeni modellerini tanıtıyor. Bu sebeple de her yıl gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinlikleri büyük merak uyandırıyorlar. Şirket, bu yıl etkinliği 9 Şubat’ta gerçekleştireceklerini açıkladı. Bunun yanı sıra ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Galaxy S22 serisi dışında birkaç cihaz daha tanıtmaya hazırlanıyor.

Samsung, Galaxy Unpacked 2022 ile Kendisinden Söz Ettirecek

Araştırmacılar, Galaxy Unpacked 2021’de olduğu gibi Samsung’un bu sene de 3 adet Galaxy S22 modeli tanıtmasını bekliyorlar. Bu modellerin Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra olacağı düşünülüyor.

Tanıtım öncesi raporlar ve sızıntılara baktığımızda Samsung’un tasarım olarak Galaxy S21 serisi üzerinde çok büyük tasarımsal farklılıklar yapmayı tercih etmediğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra araştırmacılar, S22 ve S22+ modellerinin arka panelin cam olacağını söylüyorlar. Bunun yanı sıra ulaşılan bilgiler, iki modelin de 50 MP ana kamera ile kullanıcılarıyla buluşacaklarını gösteriyor.

Samsung, işlemci konusunda daha önceden izlediği stratejiyi izleyecek gibi duruyor. Yani şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgeleri için farklı iki işlemciye sahip telefon modellerini satışa sunmayı planlıyor. Galaxy S22 ve S22+ modellerinin Kuzey Amerika versiyonlarında Snapdragon 8 Gen 1 bulunması bekleniyor. Bunun yanı sıra bu modellerin Avrupa’da ve geri kalan pazarlarda satışa sunulacak versiyonlarında ise Exynos 2200 kullanılacağı düşünülmekte.

Samsung Unpacked Etkinliği: Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra, etkinliğin en çok ilgi görecek modeli olabilir. Geçtiğimiz sene bileşen azlığı ve pandemi sebebiyle yüksek kaliteli telefonlara ilgi azalmıştı. Bu ilgisizlik yüzünden Samsung, 2021 yılında yeni bir Galaxy Note modeli çıkarmamayı tercih etti.

Samsung, Galaxy Note serisinin dönüşünü bu etkinlikte yapmayı planlıyor. Galaxy Note hayranları, yeni bir Galaxy Note modeliyle karşılacaklar. Ancak Samsung, bu noktada bir isim değişikliği yapmayı tercih etti. Böylece iddialara göre yeni Galaxy Note modeli, Galaxy S22 Ultra olarak tanıtılacak.

Araştırmacılar, diğer Galaxy S22 modellerine kıyasla Galaxy S22 Ultra’nın tasarımının daha farklı olacağını söylüyorlar. Ulaşılan bilgilere göre Galaxy S22 Ultra; bir S-Pen’e, kıvrık ekrana ve düz bir kapağa sahip olacak. Bunun yanı sıra ortaya çıkan bilgiler, bu modelde 108 MP ana kamera ve 6,8 inçlik 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran bulunacağını gösteriyorlar.

Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra Gelebilir!

Galaxy Tab S7 FE
Galaxy Tab S7 FE

Bazı araştırmacılar, Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni tablet modellerini de tanıtacağını söylüyorlar. Ulaşılan bilgilere göre şirket, Galaxy Tab S8 ve Tab S8 Ultra modellerini tanıtacak. Araştırmacılar, 11 inç boyutunda olacak Tab S8’in Snapdragon 8 Gen 1 ile geleceğini söylüyorlar.

Ayrıca bu modelde 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanının yer alacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra iddialara göre Samsung, bu modelde 8,000 mAh batarya ve 120 Hz LCD bir ekran kullanmayı tercih edecek. Tab S8+ ise 12.7 inçlik OLED ekran ve 10.090 mAh bataryayla kullanıcılarıyla buluşacak. Araştırmacılar, iki modelin de S-Pen’e sahip olacağını söylüyorlar.

Son olarak serinin son modeli olan Tab S8 Ultra’nın da bu etkinlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor. Araştırmacılar bu modelin 16 GB RAM ve 14.6 inç AMOLED ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkmasını bekliyorlar. Ayrıca ulaşılan bilgilere göre bu modelde ikili ön kamera mevcut olacak.

Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Samsung, Galaxy Unpacked 2022 ile adından söz ettirmeyi başaracak. Sizler Samsung Galaxy Unpacked 2022’den neler bekliyorsunuz? Sizler de Galaxy Unpacked 2022 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/what-to-expect-samsung-unpacked-february-2022-173023757.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.