Samsung Katlanabilir Telefon Satış Miktarını Açıkladı

Önümüzdeki günlerde yeni bir etkinlik ile daha fazla telefon tanıtacak olan Samsung, 2021 yılında yaptığı katlanabilir telefon satışlarını detaylandırdı. Şirketin açıkladığı veriler geçtiğimiz sene neredeyse 10 milyon telefon satışını gözler önüne seriyor.

10 Ağustos tarihinde bir etkinlik gerçekleştireceğini duyuran şirket yeni bir rapor ile kamuoyunun karşısına çıktı. Katlanabilir telefonlar hakkında detaylı bilgiler açıklayan Samsung, bu teknolojinin geleceği hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Samsung Mobil Deneyim (MX) Başkanı Dr. TM Roh’un yaptığı açıklamalar şirketin satış detaylarına işaret ediyor. Roh, 2021 yılında 2020 yılına kıyasla %300’lük bir artış ile yaklaşık 10 milyon birim telefon sattıklarını ifade ediyor. Ayrıca bu hızlı büyümenin devam edeceğini de dile getiriyor.

Telefon satışları hakkındaki tek bilgi bu da değil. Galaxy Z Flip modellerinin bu miktarın %70’ini oluşturduğunu belirtiyor. Samsung’un daha önce yaptığı açıklamalarda da Galaxy Z Flip modellerine daha yoğun bir ilgi olduğu gündeme gelmişti.

samsung galaxy z fold

Samsung 10 Ağustos’ta Yeni Katlanabilir Telefon Modelleri Tanıtacak

Her ne kadar Samsung 10 milyona yakın satış yaptığını ifade etse de bu bilgilerin IDC tarafından açıklanan veriler ile uyuşmadığını belirtmek gerek. Geçtiğimiz aylarda katlanır cihazlar yayımlanan IDC raporunda 7.1 milyon telefon satışı söz konusuydu. Hangi rapor gerçek olursa olsun Samsung’un 2021 yılında gelir artışı yaşadığı bir gerçek.

Ayrıca satış rakamları haricinde teknolojinin geleceği hakkında da birtakım açıklamalar mevcut. Roh, 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Unpacked etkinliği ile ilgili de bazı detayları paylaştı. Anlaşılan o ki şirket yeni telefon tanıtımları için hazırlık sürecinde.

Roh, “kullanıcıların yeni telefonlarla yapacaklarını görmek için heyecanlı olduğunu” dile getiriyor. Ayrıca kullanıcılardan ilham alarak yeni cihazları geliştirdiklerini de belirtiyor. Hem kendini ifade etmek hem de verimlilik açısından “en iyi araçların” gelmekte olduğunu vurguluyor.

Samsung’un 10 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte yeni Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerini tanıtması beklentiler arasında. Ayrıca şirketin yeni akıllı saati Galaxy Watch 5’de beklenen ürünlerden. Tüm bunların haricinde Galaxy Buds 2 Pro kablosuz kulaklık da etkinlikte yer alacak gibi gözüküyor.

Roh’a göre üç yıl önce “radikal” cihazlar olan katlanabilir telefonlar günümüz şartlarına uygun hale geldi. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip modelleri hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek etkinliğin detayları için de bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: https://news.samsung.com/global/editorial-the-mainstream-moment-for-foldable-smartphones-is-here

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.