Samsung Galaxy S22 Serisi için Yeni Bir Sızıntı Ortaya Çıktı

Samsung’un merakla beklenen telefon serisi Galaxy S22, yeni bir sızıntı ile gündeme geldi. Galaxy S22 serisi olduğu iddia edilen yeni görseller ortaya çıktı. Ayrıca telefonların özellikleri hakkında birkaç yeni detay da kendini gösterdi.

Samsung tarafından geliştirilen Galaxy S22 serisi, uzun süredir kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılacağı tahmin edilen telefonlar hakkındaki sızıntılar son dönemde artış gösteriyor. Samsung’un yeni serisine ait bir iddia ise ürünün önemli özelliklerini ortaya çıkarıyor.

Unbox Therapy isimli bir YouTube kanalı tarafından yüklenen bir videoda yeni Samsung Galaxy S22 serisi için geliştirilen modeller yer alıyor. Her ne kadar video şu anda gizli olsa da 9to5Google kaynağı bir ekran görüntüsü almayı başarmış gibi duruyor.

Videoda yalnızca telefonun görselleri yer almıyor. Aynı zamanda kamera özellikleri ve hızlı şarj adaptörü gibi unsurlar hakkında bilgiler de videoda yer buluyor.

Soldan sağa; Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22. Görsel: 9to5Google/Unbox Therapy

Videoda ortaya çıkan modeller telefonun temelde iki farklı tasarıma sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 modellerinin tasarım anlamında birbirine benzediğini görmek mümkün. Ancak Galaxy S22 Ultra modelinin daha keskin hatlara sahip olduğu gözüküyor.

Galaxy S22 Serisi Özellikleri de Ortaya Çıkıyor

Buna ek olarak Galaxy S22 Ultra ve standart S22 modeline ait birkaç özelliğin de ortaya çıktığı iddia ediliyor. Bu iddialara göre Galaxy S22 Ultra 4nm Exynos 2200 işlemciye sahip olacak. Bu ürünün Snapdragon işlemcili bir varyasyonu da olacağı tahminler arasında. 8 GB ve 12 GB RAM’e sahip telefonun depolama alanı ise 512 GB’a kadar yükselecek. Ayrıca 5000 mAh bataryaya sahip olduğunu da belirtelim.

Telefonun görüntüsü ise 6.8 inç boyutunda QHD+ (3080 x 1440) bir Dinamik AMOLED 2X ekran ile aktarılacak. Ürün iki adet tele, bir adet geniş ve bir adet ultra geniş kameraya sahip olacak. Ayrıca cihazın dahili bir S Pen ile satışa sunulacağı da iddialar arasında.

Galaxy S22 standart modeli için ise iddialar biraz daha kısıtlı. 6.1 inç boyutundaki bu modelin FHD+ yani 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacağı tahmin ediliyor. Dinamik AMOLED 2X ekran bu üründe de yer alacak gibi gözüküyor. İki sızıntıda yer alan fotoğrafları kıyaslayınca ürünlerin birbirine fazlasıyla benzediğini görmek mümkün.

Tüm bunlara ek olarak Samsung’un bu cihaz ile birlikte hızlı şarj adaptörü de tanıtacağı belirtiliyor. 45W gücündeki bu yeni hızlı şarj adaptörü S22 Ultra için tasarlanmış gibi gözüküyor. Konuyla ilgili tüm bilgilerin birer iddia olduğunu unutmamak gerekli.

Önümüzdeki ay konuyla ilgili detayları tam anlamıyla öğreneceğimiz de tahminler arasında. Bu süreçte Samsung Galaxy S22 için yeni birkaç sızıntı ile karşılaşmamız da olası.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/1/6/22870027/samsung-s22-series-unofficial-dummy-leak-design-camera-specs

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.