Samsung Galaxy S22 Serisinin Kamera Detayları Paylaşıldı

Teknoloji devi Samsung, yakın zaman sonra yeni amiral gemisi Galaxy S22’yi kullanıcılarıyla buluşturacak. Telefonun kullanıcılarıyla buluşacağı tarih yaklaştıkça telefonla alakalı birçok haber piyasaya çıkıyor. Araştırmacılar tarafından bu haberlere bir yenisi daha eklendi. Ice Universe, Samsung Galaxy S22 serisinin kamera özellikleriyle alakalı detayları paylaştı.

Bilindiği üzere Samsung hayranlarının, telefonla alakalı en çok merak ettiği konuların başında kamera özellikleri geliyor. Çünkü bazı araştırmacılara göre Samsung, bu modelde 200 MP bir ana kamera kullanmaya hazırlanıyor.

Ice Universe, geçtiğimiz günlerde seride böyle bir kameranın bulunmayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine Ice Universe, Galaxy S22’nin kamera özellikleri hakkında yeni bilgiler paylaştı.

50MP RGBW Kamera Geliyor

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan söylentiler, Galaxy S22 serisinde 200 MP bir lens ve 50 MP RGBW kamera kullanılma ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyordu. Fakat bazı araştırmacılar, bu görüşe pek katılmıyorlardı. Çünkü onlara göre 200 MP bir kamerayı Samsung değil Xiaomi kullanmaya hazırlanıyor.

Ancak Ice Universe, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bilgilerden farklı olarak Samsung hayranlarını heyecanlandıracak yeni bilgiler paylaştı. Yapılan yeni paylaşımda seride 50MP RGBW bir kamera kullanılacağı belirtiliyor. Bunun dışında Ice Universe, cihazda 200 MP bir lensin de bulunacağını söyledi.

Ice Universe tarafından ortaya atılan iddialar, Samsung hayranlarını heyecanlandırdı. Çünkü 50 MP RGBW bir kamera, S22’nin özellikle düşük ışıktaki kamera performansını çok etkileyecektir.

Bunun dışında telefonda bulunacağı söylenen 200 MP bir lens, performansının yanı sıra varlığıyla bile kullanıcıları etkileyecektir. Bu yüzden de Samsung Galaxy S22 serisi kamera performansı sayesinde kısa sürede en çok satan telefonlar arasına girecek gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy S22 Kamera Detayları Sızdırıldı

Samsung cephesinden henüz bu iddialara yönelik bir açıklama gelmedi. Ancak Ice Universe tarafından paylaşılan önceki bilgiler genellikle doğru çıkmıştı. Bu yüzden de söylentinin kaynağına güvenilir diyebiliriz. Fakat tabii ki şirketin hâlâ telefonun özellikleri üzerinde değişiklik yapabileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu yüzden de söylentiler ne kadar güvenilir olursa olsun Samsung alacağı son dakika kararıyla serinin kamera özellikleri üzerinde değişiklik yapabilir. Ancak şimdilik seri, 200 MP bir lens ve 50 MP RGBW kamerayla gelecek gibi gözüküyor.

Sizler Samsung Galaxy S22 kamera detayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce seri, hayranlarının beklediği kamera performansını gösterebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.