Samsung Galaxy S21 FE Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung, kullanıcılar tarafından uzun süredir merakla beklenen Galaxy S21 FE modelini sonunda tanıttı. Cihazın iptal edildiği yönünde iddialar ortaya çıkmıştı. Ancak uzun bekleyişin ardından resmi olarak ortaya çıkan Galaxy S21 FE ile Samsung, Fan Edition serisini sürdürdü.

Samsung, Galaxy S21 serisi kapsamında daha uygun fiyatlı bir model olan Galaxy S21 FE, serideki diğer telefonların özelliklerini de barındırıyor. Genel anlamda orta-üst segmentte yer alan model amiral gemisi düzeyinde performans sergiliyor.

Galaxy S21 FE, 6.4 inç boyutunda 2340 x 1080 piksel çözünürlükte Dinamik AMOLED 2X bir ekrana sahip. Ayrıca telefon, 120Hz ekran yenileme hızıyla sunuluyor. Bu ekran, standart 6.2 inç boyutundaki standart S21 modelinden biraz daha büyük olması yönünden dikkat çekiyor.

Boyut haricinde iki ekran arasında pek bir fark bulunmadığını söylemek gerekiyor. Hatta telefonların tasarım olarak bile birbirine fazlasıyla benzediğini söylemek mümkün.

Telefonun önemli bölümlerinden birisi ise temel donanımı oluyor. Cihazda 5nm boyutunda 8 çekirdekli bir çip seti mevcut. Bu çipin ABD’de, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 888 olacağı ifade ediliyor. Türkiye de dahil dünyanın geri kalan belli bölgelerinde ise Samsung tarafından üretilen Exynos 2100 çip cihazda yer alıyor. Aynı zamanda ürünün 5G desteğine sahip olduğunu da belirtmek gerek.

galaxy s21 fe

Samsung Galaxy S21 FE Kamera ve Batarya Özellikleri

Samsung bu cihazda kamerayı da ikinci plana atmamış gibi gözüküyor. Cihazın arkasında üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. 12 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya ek olarak; 12 MP ultra geniş ve 8 MP tele kamera cihazda mevcut. Tele kameranın üç kat optik yakınlaştırma desteğine sahip olduğunu da belirtelim.

Cihazın ön tarafında ise 32 MP çözünürlüğe sahip bir kamera yer alıyor. Buna ek olarak telefonda birçok mod olduğu da belirtiliyor. Bunların arasında 14 fotoğrafı birleştirerek bir görüntü oluşturan gece modu ya da hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kaydetmeye olanak sağlayan çoklu kamera modunu saymak mümkün. Ayrıca cihazda fotoğraf düzenlemek için de bazı araçlar mevcut.

Telefonun batarya özelliklerine baktığımızda ise karşımıza 4.500 mAh kapasiteli bir pil çıkıyor. Standart Galaxy S21 modelinde ise bu değerin 4.000 mAh olduğunu belirtelim. Galaxy S21 FE modelinde hızlı şarj desteği de mevcut. 25W kablolu, 15W kablosuz şarj desteğine sahip cihazda IP68 sertifikası da yer alıyor.

Samsung cihazın Türkiye fiyatı hakkında henüz resmi bir duyuru yapmadı. Ancak ürünün yurt dışı fiyatı 699 dolar olarak ifade ediliyor. Çıkış tarihi ise 11 Ocak şeklinde belirtiliyor. Samsung Galaxy S21 modelinin 11.999 TL’den satıldığını düşünerek bu ürünün fiyatı hakkında da tahminde bulunmak mümkün.

Kaynak: https://news.samsung.com/global/meet-s21-fe-5g-flagship-smartphone-designed-for-fans-of-all-kinds

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.