Samsung Galaxy M21 2021 Edition Yakında Tanıtılacak

Teknoloji devi Samsung, yeni cihazlarını geliştirmeye devam ediyor. Her segment için telefon üreten şirket, orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek yeni bir telefonuyla tekrar gündeme geliyor. Bilindiği üzere şirket, 2020 yılında Galaxy M21 modelini satışa çıkartmıştı. Samsung, şimdi ise Galaxy M21 modelinin 2021 sürümünü kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Samsung’un yeni telefonu, Samsung kullanıcılarını heyecanlandırırken bir yandan da şaşırtıyor. Çünkü telefonun tanıtımı, Samsung yerine Amazon tarafından yapılıyor. Bu durum da şirketin telefonun satışı konusunda Amazon ile anlaştığını gösteriyor.

Samsung Galaxy M21 2021 Edition Özellikleri

Samsung, geçen sene piyasaya sürdüğü Galaxy M21 modeliyle orta seviye telefon kullanıcılarına hitap etmişti. Çünkü telefonda Samsung Exynos 7 9611 işlemcinin yanı sıra 4 GB RAM mevcuttu. Bunun dışında telefonun kamera performansı, Samsung’un diğer modellerinin biraz gölgesinde kalıyordu.

Amazon, telefonun işlemcisi hakkında bir bilgi paylaşmadı. Ancak araştırmacılar, Samsung’un bu modelde de Exynos serisinin bir işlemcisini kullanacağını tahmin ediyorlar. Bunun dışında söylentilere göre telefon, 6 GB RAM’e sahip olacak.

Amazon, yaptığı paylaşımda ise telefonun kamera ve bataryasına odaklanıyor. Açıklanan bilgiler doğrultusunda Samsung Galaxy M21 2021’in 6000 mAh bataryaya sahip olacağı doğrulandı. Bilindiği gibi şirketin geçen sene satışa sunduğu Galaxy M21 modelinde de 6000 mAh batarya mevcuttu. Bu noktada Samsung, bir değişiklik yapmamayı tercih etmiş gibi duruyor.

Samsung Galaxy M21 2021 Sürümü Özellikleri

Bunun dışında Amazon, telefonda 48 MP bir ana kamera olduğunu açıkladı. Samsung, kamera konusunda da büyük değişiklikler yapmamış gibi duruyor.

Ancak Amazon, telefonda bulunan diğer kameralar hakkındaki bilgileri paylaşmadı. Bu yüzden de şimdilik genel kamera performansı hakkında yorum yapmak doğru olmayacaktır.

Paylaşılan bilgiler göz önünde bulundurulduğunda Samsung, geçen sene piyasaya sürdüğü Galaxy M21 modelini birkaç değişiklik ile tekrar kullanıcılarıyla buluşturacak diyebiliriz. Bu yüzden de Galaxy M21 2020 ve 2021 sürümleri arasında büyük performans farkı beklemek doğru olmayacak gibi gözüküyor.

Amazon tarafından telefonun tanıtım görselleri de yayınlandı. Paylaşılan görsellerde Samsung’un sade bir tasarım kullandığı gözüküyor. Bunun dışında Galaxy M21 2020 sürümüyle 2021 sürümü arasında arka kamera tasarımı başta olmak üzere küçük bazı farklar da mevcut.

Samsung, Galaxy M21 2021 modelini, siyah ve mavi renk seçenekleriyle 21 Temmuz’da tanıtacak. Tanıtımla birlikte cihazın tüm donanımları ve satış fiyatı Samsung hayranlarıyla paylaşılacaktır. Biz de konunun takipçisi olacağız.

Sizler Samsung Galaxy M21 2021 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.