Samsung Galaxy Z Flip3 Özellikleri Sızdırıldı!

Samsung’un 11 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni Galaxy Z Flip3 özellikleri sızdırıldı! Geekbench sonuçları ortaya çıkan cihaz son derece güçlü bir donanıma sahip olacak gibi gözüküyor.

Bilindiği üzere Samsung yaklaşık bir ay sonra bir Galaxy Unpacked etkinliği gerçekleştirecek. Bu etkinlikte yeni Galaxy Watch 4, Galaxy Z Fold3, Galaxy Buds2 ve Galaxy Z Flip3 gibi cihazları tanıtacağı tahmin ediliyor.

Şimdiye kadar hakkında onlarca sızıntı çıkan Galaxy Z Flip3 cihazının özellikleri de ortaya çıkıyor. SM-F7110U koduna sahip cihazın “benchmark” sonuçları ve özellikleri de göz dolduruyor.

Samsung Galaxy Z Flip3 Özellikleri

Samsung’un yeni cihazında kullandığı donanım kullanıcıların beğenisini toplayacak gibi gözüküyor. Koreli teknoloji devi Galaxy Z Flip3 modelinin işlemcisinde Snapdragon 888 kullanmayı tercih ediyor. 8 çekirdekli ARM işlemcinin son derece güçlü bir telefon sunacağına şüphe yok.

Bunun haricinde en az 8 GB RAM Galaxy Z Flip3 cihazında bizleri karşılayacak. Cihazın farklı konfigürasyonlara sahip modelinde daha yüksek RAM ve depolama alanları da sunulması olası.

Samsung’un Galaxy Z Flip3 cihazıyla aldığı puanlar ise en dikkat çekici nokta oluyor. Şu anda tek çekirdek ölçümlerinde en yüksek skor 987 puan ile Samsung Galaxy S21+ 5G modeline ait.

Ancak, yeni Galaxy Z Flip3 bu puanı fazlasıyla geçiyor. 1015 puan ile en yüksek tek çekirdek Geekbench puanına sahip olan cihazın çoklu çekirdek ölçümlerinde de aşağı kalır yanı yok.

Halihazırda ölçümü tamamlanmış cihazlar arasında en yüksek puanlı Samsung modeli olan Galaxy S21 Ultra 5G çoklu çekirdek ölçümlerinde 3124 puan alıyor. Buna karşılık Galaxy Z Flip3, 3161 puan ile en güçlü Galaxy cihazları arasına adını yazdıracak gibi gözüküyor.

Sızdırılan Samsung Galaxy Z Flip3 ve Samsung Galaxy Z Fold3 görüntüleri

Buna rağmen Galaxy Z Flip3’ün önünde oldukça iddialı rakipler var. Yine de bu donanım ile son derece başarılı bir performans göstereceğine şüphe yok.

Akıllardaki bir diğer soru cihazın ekran özellikleri oluyor. Bilindiği üzere Galaxy Z Flip3 aslında ekranı ile ön plana çıkacak bir cihaz. Katlanabilir ekranı ile bambaşka bir deneyim sunmayı hedefleyen telefonun bazı ekran özellikleri de sızdırıldı.

Galaxy Z Flip3’ün iç panelindeki ekran büyüklüğünün 6.7 inç olacağı ifade ediliyor. Bu boyutun bir önceki nesil ile aynı olduğunu belirtmekte fayda var. Buna karşın cihazın dış ekranının oldukça büyüyeceği iddia ediliyor. 1.1 inç yerine 1.9 inç boyutundaki bir dış panel bizleri karşılayabilir.

Tüm bu iddiaların doğruluğunu önümüzdeki ay gerçekleşecek Galaxy Unpacked etkinliğinde teyit etme şansı bulacağız.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.