Samsung Galaxy F22 Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Samsung’un giriş-orta segmente hitap ettiği bir başka modeli Samsung Galaxy F22 için tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Üstelik, telefonun teknik özellikleri de açığa çıktı!

Samsung’un büyük ilgi gören F serisi, yeni üyesine 6 Temmuz tarihinde kavuşacak. Bu cihazın Galaxy A22 modelinin farklı isimli bir versiyonu olacağı tahminler arasındaydı. Ancak, ortaya çıkan bazı özellikler durumun pek de böyle olmadığını gösteriyor.

Cihazın açıklanan özellikleri arasında ekran, batarya ve kamera gibi unsurlar yer alıyor. Bu özelliklerin hepsinin Samsung tarafından açıklanan tanıtım afişinde olduğunu belirtelim. Yani bunlar resmi olarak doğrulanmış bilgiler.

Samsung Galaxy F22 Özellikleri

Yeni Samsung Galaxy F22, 6.4 inç bir ekran ile bizleri karşılayacak. HD+ çözünürlüğe sahip cihazda Super AMOLED bir panel bulunuyor. Ayrıca, bu ekranın yenileme hızı 90Hz olarak ifade ediliyor.

Samsung tarafından paylaşılan fotoğrafta ufak bir çentik de görmek mümkün. Ekranın büyük çoğunluğu kullanıcılara sunuluyor. Yalnızca ön kameranın etrafında ve ekranın en altında ufak bir çerçeve gözüküyor.

Galaxy F22, ekran özellikleri açısından Galaxy A22 modeliyle oldukça benzer. A22 modeli de 90Hz ekran yenileme hızı, 6.4 inç ekran, HD+ çözünürlük ve Super AMOLED bir panele sahip.

Samsung-Galaxy-F22-ozellikleri

Cihazın açıklanan bir başka özelliği ise ana kamera oluyor. Samsung Galaxy F22 ana kamera olarak 48 MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip olacak. Tahminlerle uyum gösteren bir başka nokta da böylece kamera olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy A22 modeli de aynı F22 gibi 48 MP bir ana kameraya sahip. Ancak Galaxy F22’ye ait diğer kameralar henüz açıklanmadı. Eğer Galaxy A22 ile aynı olacağını tahmin edersek 8 MP bir ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro kamera görmemiz muhtemel.

Samsung Galaxy F22’nin Galaxy A22 modelinden ayrıldığı nokta ise batarya oluyor. Galaxy A22 5.000 mAh değerinde bir bataryaya sahipken Samsung, F22 modelinde bunu biraz daha yükseltmeyi tercih etmiş.

Samsung Galaxy F22, 6.000 mAh bir pil ile satışta olacak. Bunun haricinde cihazda yer alan işlemci, RAM ve depolama ile ilgili bir bilgi henüz mevcut değil.

Ancak, A22 modelindeki donanıma bakacak olursak bizleri Helio G80 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı karşılıyor. Galaxy F22’nin de bu özelliklerin çevresinde bir donanıma sahip olacağını söylemek mümkün.

Cihazın fiyatının ise 200 dolar seviyelerinde olması bekleniyor. 6 Temmuz tarihinde gerçekleşecek Samsung Galaxy F22 tanıtım etkinliğinde tüm bu bilgilerin doğruluğunu teyit edeceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.