Samsung Galaxy A22 Özellikleri Açığa Çıktı!

Samsung Galaxy A22, 4G ve 5G seçenekleri ile birlikte sunulan uygun fiyatları telefonlar arasında yerini alacak gibi görünüyor.

Cihaz hakkında daha önce 6.4 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı yönünde bir bilgi ortaya çıkmıştı. Ancak son söylentilere göre cihazın 6.6 inç boyutunda bir ekranla gelmesi muhtemel. Aynı zamanda bu ekranın IPS LCD bir panel ile gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy A22’nin iki ayrı seçeneği olacak gibi gözüküyor. 4G ve 5G sürümlerinde belirgin teknik farklar da olması muhtemel. Bu farklardan ilki ekran yenileme hızının 5G sürümünde 90 Hz olarak sunulması olabilir.

Oldukça dikkat çeken bir diğer özellik ise Google Play Console’da kendisini gösterdi. Ekran için Google Play’de 1080p gibi bir çözünürlük bizleri karşılıyor. Ancak Galaxy A32 5G modeli 720p+60Hz ile birlikte geliyordu.

Bu da demek oluyor ki; model konumlandırmasında bir üstte yer alan cihazdan daha gelişmiş çözünürlük ve ekran tazeleme hızı bizleri karşılıyor.

A22, 5G düşük bütçeli cihazlar arasında yerini alacak gibi görünüyor. Samsung Galaxy A22 230€ gibi bir fiyatla karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Bu fiyat A32 5G modelinin 280€’luk fiyatından oldukça düşük.

Samsung Galaxy A22 Sızıntı Görselleri

Samsung Galaxy A22 Özellikleri ile Dikkat Çekiyor!

Galaxy A22’nin Dimensity 700 yonga seti ile birlikte gelmesi bekleniyor. Bu yonga seti ekran tarafındaki özellikleri doğrular nitelikte. Dimensity 700, 1080p ekran çözünürlüğü ve 90Hz ekran yenileme hızını destekliyor.

Ayrıca kamera tarafında da bazı bilgiler mevcut. İddialara göre A22, 48 MP ana kamera ve 5 MP geniş açı kamerasıyla birlikte gelecek. Ayrıca, ön kamera kısmında 13 MP sunulması olası. Aynı zamanda gelen bilgiler arasında cihazın 4K çözünürlükte video kaydedeceği de bulunuyor.

Şarj tarafında ise Type-C girişi ile birlikte 15W değerinde bir hızlı şarj özelliği bekleniyor. Ayrıca cihaz gücünü 5.000 mAh gücünde bir bataryadan alabilir. Cihazın parmak izi okuyucusu da yan tarafına konumlandırılmış durumda.

Cihazın hakkında bulunan diğer detaylar arasında ise WiFi 5.0, Bluetooth 5.0, NFC ve kulaklık girişi bulunuyor. Ayrıca bu giriş Dolby Atmos teknolojisini de destekliyor olacak. İşletim sistemi olarak ise Android 12 bulundurabilir.

Samsung Galaxy A22’nin 4G ve 5G modellerinin bu ay içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ayrıca renk tarafında siyah, beyaz, mor ve açık yeşil olmak üzere 4 seçenek ile satışa sunulabilir.

Sizler Samsung Galaxy ailesinin yeni üyesi A22 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.