Samsung Galaxy F22 Özellikleri ile Dikkat Çekiyor!

Samsung Galaxy F22 modelini Hindistan’da tam bir fiyat-performans cihazı olarak sundu. Yeni Galaxy F22 sunduğu özellikler ile oldukça dikkat çekici.

Galaxy F22 6.4 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip. Aynı zamanda bu ekranda 90 Hz ekran yenileme hızı yer alıyor. 600 nit gibi oldukça yüksek bir parlaklık değeri de ekranın sunduğu özelliklerinden biri.

Bir diğer önemli nokta ise cihazın Gorilla Glass 5 kullanıyor olması. Bu sayede telefon düşme ve darbe alma gibi durumlarda çok daha dayanıklı bir hal alıyor.

Samsung Galaxy F22, işlemci tarafında ise MediaTek’in Helio G80 işlemcisi bulunmakta. 12 nm boyutundaki işlemci geçtiğimiz şubat ayında özellikle orta segment cihazlar için karşımıza çıktı. Aynı zamanda Helio G80 mobil oyun oynamayı seven kişiler içinde geliştirilmiş bir işlemci olma özelliğine sahip.

Depolama ve RAM tarafında ise iki farklı kombinasyon bulunmakta. Bunlardan ilki 4 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip. Diğeri ise 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip.

Batarya tarafında ise 6.000 mAh boyutunda devasa bir pil kullanılmakta. Aynı zamanda bu boyutta bir pili şarj etmek için en önemli nokta hızlı şarj. Hızlı şarj tarafında 25W gibi oldukça iyi bir rakam cihazda yer alıyor. Ancak bu noktada kutudan sadece 15W şarjı destekleyen adaptör çıktığını belirtelim. Aynı zamanda cihaz Type-C girişine sahip.

Cihaz güvenlik tarafında ise hem yüz tanıma hem parmak izi teknolojisini sunmakta. Her iki teknoloji de artık günümüzde tanıtılan akıllı telefonlarda sıklıkla yer alıyor.

Cihazın arka tarafında dörtlü bir kurulum bulunmakta. 48MP çözünürlüğe sahip birincil kameraya; 5MP ultra geniş kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörüne sahip diğer kameralar eşlik ediyor. Ayrıca, cihazda 13MP bir ön kamera da yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak cihazda 3,5 mm kulaklık girişi, 4G LTE, Wi-Fi ve Bluetooth desteği de bulunmakta. İşletim sistemi ise Android 11 tabanlı One UI 3.1.

Samsung-Galaxy-F22
Samsung Galaxy F22

Samsung Galaxy F22 Fiyatı

Galaxy F22, Denim Blue ve Denim Black olarak isimlendirilen iki ayrı renk ile sunulacak. 4G/64GB kombinasyonuna sahip cihaz 12.499 Yen (112$) gibi bir fiyata sahip. Bir diğer seçenek olan 6GB/128GB modeli ise 14.499 Yen (130$) gibi bir fiyata sahip. Şu an için Samsung, F22 modelini Hindistan’da birkaç teknoloji mağazasında satışa sundu.

Cihazın gelecek dönemde ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair bir bilgi bulunmamakta. Ancak sunduğu özellikler ve fiyat ile oldukça dikkat çekici bir cihaz olduğunu söylemek mümkün.

Sizler yeni Samsung Galaxy F22 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.