Samsung Galaxy Book Go Modellerini Tanıttı!

Uzun süredir hakkında ortaya iddialar atılan Samsung Galaxy Book Go sonunda resmi olarak tanıtıldı. İki farklı model ile karşımıza çıkan yeni dizüstü bilgisayar, hızlı bağlantı ve hafifliği bir arada sunuyor.

Galaxy Book Go standart modelinde karşımıza 14 inçlik FHD yani 1920×1080 çözünürlükte bir TFT panel çıkıyor. Ekran boyutu ne çok küçük ne de çok büyük olan cihaz hedeflenen doğrultuda son derece başarılı sonuç verecektir.

ARM tabanlı Windows 10 Home ve Pro işletim sistemine sahip olan cihaz, özellikle uzaktan çalışan kullanıcılar için ideal. Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 işlemciye sahip üründe grafik işlemcisi olarak da Adreno yer alıyor.

Cihazın en önemli donanım parçalarından birisi ise şüphesiz Snapdragon X15 LTE modem oluyor. Ancak, her ne kadar bu modem LTE desteği bulundursa da standart Galaxy Book Go’da maalesef hücresel veri bağlantısı yer almıyor.

Galaxy Book Go 5G modelinde ise işlemci olarak Snapdragon 8cx Gen 2 mevcut. Bu nedenle standart modelden biraz daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün.

Bunun yanı sıra cihazda bağlantı desteği olarak Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.1 tercih eden Samsung; cihazın Galaxy Book Go 5G sürümünde hücresel veri desteği de sağlıyor.

Samsung Galaxy Book Go modelinde 4GB ve 8GB olmak üzere iki farklı RAM; 64GB ve 128GB eUFS destekli depolama alanı seçeneği mevcut.

42.3Wh bataryaya sahip cihazla birlikte 25W Type-C hızlı şarj destekli bir adaptör de yer alıyor. Cihazda ses sistemi olarak ise Dolby Atmos destekli bir hoparlör kullanılıyor.

Tüm bunların haricinde her iki cihazda da; iki USB-C girişi, bir USB-A girişi, kulaklık girişi, 720p çözünürlükte bir kamera ve microSD kart girişi mevcut.

samsung-Galaxy-Book-Go

Samsung Galaxy Book Go Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung yeni tanıttığı cihazların tümü hakkında bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi vermiyor. Ancak, standart Galaxy Book Go sürümünün 349 dolarlık fiyat etiketiyle 10 Haziran tarihinde satışa çıkacağı ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra Galaxy Book Go 5G modeli için herhangi bir fiyat ve çıkış tarihi açıklaması yer almıyor.

Ürünlerin ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında da bir bilgi henüz mevcut değil. Ancak, Türkiye’nin 5G altyapısı düşünüldüğünde Galaxy Book Go 5G modelinin ülkemizde satışa çıkmayacağı konusunda tahmin yürütebiliriz.

Galaxy Book Go modelini ise ülkemizde 3.000 TL + vergilerden oluşan bir fiyatla orta seviye bir bilgisayar olarak satışta görmemiz mümkün.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.