Samsung, Galaxy A Serisinde Değişikliğe Gidebilir

Şu sıralar yeni çıkaracağı telefon modelleriyle gündeme gelen Samsung hakkında yeni bir söylenti daha ortaya çıktı. Bu söylentiye göre Samsung’un orta segment cihazlar sunduğu Galaxy A serisinde değişikliğe gitme ihtimali mevcut. İddialara göre bu değişiklik bazı Galaxy A serisi telefonlardan derinlik sensörünün kaldırılacağıyla ilgili. Diğer bir deyişle telefonlardan bir kamera eksilmesi söz konusu.

Samsung, Galaxy A serisi için bir süredir ana kamera, ultra geniş kamera, makro kamera ve derinlik sensöründen oluşan dörtlü kamera kurulumu geliştiriyor. Ancak Koreli bir haber kaynağından alınan bilgiye göre Samsung, bazı Galaxy A serisi telefonlarım arka kameralarında değişikliği yapacak.

Galaxy A Serisindeki Bazı Modeller Etkilenecek

The Elec kaynağındaki iddialara göre üç farklı model öne çıkıyor. Samsung Galaxy A24, A34 ve A54 modellerinden derinlik kamerasının çıkacağı tahmin ediliyor. Bu modellerin ana, ultra geniş ve makro lenslerini koruyacağı söylentiler arasında.

Galaxy A24’ün 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamerayla geleceği iddia ediliyor. Bunun yanında A34’ün 48 MP+8 MP+5 MP kurulumuyla geleceği iddialar arasında yer alıyor. Ayrıca Galaxy A54’ün 50 MP+5 MP+5 MP kurulumuyla geleceği de belirtiliyor.

Fakat bu değerlerin resmi olarak doğrulanmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca Samsung’un derinlik sensörünü kaldırma nedeniyle ilgili de bazı düşünceler mevcut. Bu hamlenin maliyetleri azaltmak ve diğer kameralara yoğunlaşmak için olduğu tahmin ediliyor. Samsung’un diğer kamera özelliklerini güçlendirerek Çinli akıllı telefon üreticileriyle rekabet etmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A Serisi

Samsung, Çinli şirketlerle rekabet etmek için LCD akıllı telefonların oranını %33’ten %50’ye çıkarmıştı. Diğer yandan, OLED akıllı telefonların oranını da %67’den %50’ye düşürmüştü.

Şirket son zamanlarda daha çok Galaxy A serisi modelinin ana kamerasına optik görüntü sabitleme getirdi. Bu nedenle Samsung temel fotoğrafçılık deneyimine öncelik veriyor gibi duruyor. Ancak yine de derinlik kamerası portre modu, odaklama ve benzeri özellikler için önem taşıyor.

Birçok markanın derinlikle ilgili veriler oluşturmak için mevcut kameraları iyileştirdiği görülüyor. Bu nedenle Samsung derinlik kamerasıyla ilgili değişikliğe giderse piyasada çok fazla sorun yaşamama ihtimalini göz önünde bulundurmak gerek.

Peki sizler Samsung Galaxy A serisindeki bu değişiklikle ilgili neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-a-series-camera-3188398/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.