Samsung Electronics Yönetimi için Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Dünyanın en önemli teknoloji üreticilerinden Samsung, şirket için büyük bir gelişme ile gündeme geldi. Samsung Electronics tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket yönetimi için yeni bir dönem başlıyor.

Samsung’un en önemli gelir sağlayan kısmı olan mobil bölümü ile tüketici elektriği bölümleri birleşiyor. Bunun sonucunda Samsung Electronics yönetimi için bazı dev değişiklikler de gündeme geliyor. Şirket bu yeniden yapılanma altındaki temel amacın “sektörde rekabet konusunda güçlü hale gelmek” olduğunu vurguluyor.

Üstelik Samsung Electronics, yalnızca iki bölümü birleştirmekle kalmıyor. Aynı zamanda bölümlerdeki CEO’larını da değiştirme kararı alan şirket, yönetimsel anlamda yeni bir dönemin de kapılarını aralıyor.

Şirket iki farklı bölümün başına geçecek iki yeni CEO duyurdu. Yeni hamleler ile birlikte şirketin önemli iki bölümündeki CEO’lar da değişti. Bu bölümler “Cihaz Çözümleri” ve “SET Bölümü” olarak ifade ediliyor.

Cihaz Çözümleri bölümü şirketin yarı iletken üretimi konusuyla ilgilenen kısım oluyor. Öte yandan SET bölümü ise mobil, televizyon ve tüketici elektroniği ile alakalı bölüm olarak belirtiliyor. Şirketin bu iki bölümde değişiklik yapması, gelecekte nasıl bir yol izleyeceğinin de ipucunu veriyor.

Bu hamle, Samsung tarafından uzun süredir yapılan en önemli yapısal değişiklik oluyor. Şirketin bundan önce 2017 yılında benzer büyüklükte bir değişiklik yaptığı biliniyor. O dönemde yapılan değişiklik ise şirketin üç farklı bölümüne üç lider atamak olarak belirtiliyor.

Samsungdan 17 Milyar Dolar Değerinde Dev Yatırım

Samsung Yola Yeni CEO’lar ile Devam Ediyor

Şirketin iki bölümü birleştirme kararı, göreve getirilen yeni liderler ile destekleniyor. Şirketin yeni SET bölümünün başına gelen isim Jong-Hee Han oluyor. Kendisinin şirketin televizyon biriminin başında yer aldığı biliniyor.

Bunun yanı sıra yeni SET bölümünde eş CEO ve Başkan Yardımcısı olarak görev alacağı da ifade ediliyor. Ancak Jong-Hee Han’ın ekran birimindeki görevini de eş zamanlı olarak sürdüreceğinin altı çiziliyor.

Yeni CEO’nun mobil konusunda bir deneyimi olmadığı da belirtiliyor. Ancak, geçmiş dönemde televizyon birimine önemli başarılar getirmiş bir isim olması, Samsung’un güvenini kazanmasını sağlamış gibi gözüküyor.

Şirketin DS yani Cihaz Çözümleri bölümüne ise CEO olarak geçen isim Kyehyun Kyung oluyor. Kyung’un daha önce Samsung Electro-Mechanics CEO’su olduğu ifade ediliyor. Buna ek olarak DRAM tasarımı gibi teknik alanlarda da çalışmış olan Kyung, oldukça önemli bir görevin başında yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un ABD’de yeni bir fabrika açtığı da göz önüne alınırsa yarı iletken üretimi şirketin geleceği için oldukça önemli gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.