Redmi Note 10 5G Türkiye Lansmanı Gerçekleşti!

Redmi Note 10 5G Türkiye Lansmanı çevrimiçi olarak gerçekleşti. Xiaomi Türkiye YouTube kanalından yapılan lansman Xiaomi cihazların kısa bir tanıtımı ile başladı. Etkinlik Xiaomi’nin İstanbul’da bulunan yeni ofisinde gerçekleşti.

Redmi Note 10 5G geçtiğimiz Mart ayında Xiaomi tarafından tanıtıldı. Cihaz ilk tanıtığıldığı andan itibaren fiyatı ve sunduğu özellikler ile oldukça dikkat çekti.

Redmi serisi fiyat performans seviyesinde ülkemizde de oldukça sevilmekte. Redmi Note 10 5G Türkiye lansmanı ile Note 10 5G modelinin ülkemize gelip gelmeyeceğine dair soru işaretleri son buldu.

Ayrıca amiral gemilerinde gördüğümüz 5G teknolojisi artık orta segmentte de sunuldu. 5G teknolojisi gelecek senelerde ülkemizde de aktif olacak.

Aynı zamanda biz kullanıcılar için cihazın kullanım ömrü oldukça önemli. 5G uyumlu bir cihaz kullanım ömrü açısında oldukça önemli bir özellik.

Çünkü 5G uyumluluğu taşıyan bir cihaz önümüzdeki senelerde gelecek bir teknolojiyi dahi destekliyor olacak. Bu sayede önümüzdeki 2-3 sene boyunca cihazı son teknolojiler ile rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Redmi Note 10 5G Türkiye tanıtımı gerçekleşti.

Redmi Note 10 5G Teknik Özellikleri

İşlemci tarafında ise bizleri MediaTek Dimensity 700 ile geliyor. İşlemci boyutu ise 7 nm. Bu değer oldukça önemli çünkü işlemci boyutu küçüldükçe firmalar çok daha yetenekli ve verimli cihazlar sunabilmekte.

Ayrıca MediaTek, Dimensity işlemcileri ile gelecekte giriş seviyesinden amiral gemilerine kadar tüm segmentler için 5G teknolojisi sunmayı hedeflemekte.

Ekran tarafında ise 6.5 inç boyutunda Full HD 90 Hz ekran tazeleme oranı ile gelmekte. 90 Hz ekran tazeleme oranı oyunlarda ve sosyal medya mecralarında diğer cihazlar ile karşılaştırdığınızda oldukça fark yaratmakta.

Cihazda sunulan 5.000 mAh boyutunda batarya ise oldukça uzun kullanım mümkün. Aynı zamanda yazılım ve donanım uyumu ile batarya verimliliği oldukça geliştirilmiş durumda.

Şarj tarafında ise 18W hızlı şarj bizleri karşılamakta. Aynı zamanda cihazın kutu içeriğinde 18W hızlı şarj adaptörü de mevcut.

Kamera tarafında da bulunan özelliklerde ağır çekim, makro çekim, portre gibi birçok seçenek sunulmakta. Aynı zamanda ana kamera, 48 MP çözünürlük ile üçlü bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın dış görünüm olarak en net farkı ise arka kapağında yer alan 5G simgesi. Bunun dışındaki tüm dış detayları Redmi Note 10 ile aynı olarak gelecek.

Cihazın Türkiye fiyatı ise 3649₺ olarak açıklandı. Ayrıca çok yakında satışa sunulacağı da belirtildi.

Sizler Redmi Note 10 5G hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle alt kısımda bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.