Yeni Xiaomi Katlanabilir Telefon Yıl Sonunda Geliyor!

Xiaomi ilk katlanır telefonunu mart ayında tanıttı. Şimdi ise yeni Xiaomi katlanabilir telefon hakkında birtakım sızıntılar var.

Gündeme gelen bilgilere göre yeni Xiaomi katlanabilir telefon, Snapdragon 888 yonga setine sahip olacak. Aynı zamanda 5.000 mAh pil batarya ve 108 MP kamera ile birlikte gelecek.

Bir sonraki cihazın yine içeri doğru katlanan bir tasarım ile gelmesi muhtemel. Buna ek olarak ana ekranın 120Hz gibi bir tazeleme hızına sahip olması bekleniyor. Ayrıca bu ekran Samsung tarafından üretiliyor olacak.

Katlanan ekran ise 90Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. Bu ekran ise Samsung yerine Visionox tarafından üretilecek.

Üstelik, hakkında böylesine iddialar çıkan telefonunun tanıtım tarihi ile ilgili bir tahmin de mevcut. İddialara göre yeni Xiaomi katlanabilir telefon, dördüncü çeyrekte kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu tip özellikleri belirttikten sonra oldukça önemli bir noktaya daha değinmek gerek. Xiaomi bu katlanır cihazı sadece Çin pazarında satmak için geliştiriyor olabilir. Bu konuya dair kesin bilgiye ancak cihazın tanıtılması ile ulaşabileceğiz.

Xiaomi Katlanır Telefon
Görsel: LetsGoDigital

Katlanabilir Telefonlar Gelişmeye Devam Ediyor!

Katlanabilir cihazlar halen daha gelişimine devam etmekte. Kullanıcılar tarafından özellikle menteşe tasarımların uzun ömrü konusunda şüpheler yer alıyor. Ancak tüm bunlara karşın şirketler yeni cihazları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Şu anda karşımıza çıkan çoğu ekran tasarımı tek sefer katlanabilen iki ekrandan oluşuyor. Ancak geçtiğimiz dönemde Samsung’un çıkaracağı iddia edilen üç ekrana sahip, oldukça farklı bir panel de gördük.

Katlanabilir akıllı telefonlar aslında tamamen açıldığında neredeyse bir tablet deneyimi sunuyor. Bu açıdan bakıldığında, gelecek dönemde bolca örneğini göreceğimizi söylemek mümkün.

Üstelik, her yeni gelişmeyle kullanıcılar bu sıra dışı ekranlara da alışıyor. Böylece, teknolojinin yavaş yavaş yön değiştirdiğini ve katlanabilir ekranların gittikçe yaygınlaşacağını belirtmek mümkün hale geliyor.

Xiaomi cephesinde ise Mart ayında tanıtılan Mi Mix Fold yalnızca Çin pazarında satışa sunuldu. Gelecekte tanıtılacak cihazların satış politikası hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Xiaomi ürettiği oldukça geniş çeşitli ürünlerle dikkatleri çekmeye devam ediyor. Şirket, ürettiği uygun fiyatlı çözümler ile ilk çeyrekte oldukça başarılı satış miktarlarına ulaştı. Gelecek dönemde, geliştirdiği yeni ürünler ile bu miktarları geçip geçemeyeceğini göreceğiz.

Sizler Xiaomi’nin yeni katlanır telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.