Realme RMX3366 Kendini Gösterdi: Sürpriz Telefon Geliyor

Çinli teknoloji şirketi Realme, yeni bir telefon modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde telefonla alakalı bazı bilgiler sızdırılmıştı. Şimdi ise Realme RMX3366 modelinin görselleri de sızdırıldı.

Telefonun ismi henüz bilinmiyor. Ancak TENAA’da listelenen cihaz RMX3366 kod adına sahip. Sızdırılan bilgilerde telefonun 6.55 inç boyutunda OLED bir ekrana sahip olduğu gözüküyor. Bunun dışında telefonda işlemci olarak Snapdragon 778G mevcut. 5G teknolojisinin de bulunduğu cihazda 4.400 mAh batarya da yer alıyor.

Listelenen cihazın yazılım bilgisinde, Android 11 işletim sistemi gözüküyor. Ayrıca araştırmacılar, telefonun arayüzünde Realme UI 2.0 bulunmasını bekliyorlar.

RMX3366'nın sızdırılan görseli

Telefonun tasarımına bakacak olursak Realme, çoğu telefonunda olduğu gibi bu modelde de sade bir tasarım kullanmayı tercih etmiş gibi duruyor. Bunun dışında telefonun arka tasarımı gayet hoş gözüküyor. Bu yüzden de telefon tasarımıyla insanların ilgisini çekecektir.

Tabii ki telefonun donanımı ile alakalı bilgiler şimdilik sızıntılardan ve iddialardan ibaret. Bu bilgilerin ne kadar doğru olduğu bilinmiyor. Fakat Realme, görselleri de sızan telefonu çok yakında tanıtacaktır. Resmi tanıtımla birlikte telefonun donanımı, fiyatı gibi bilgiler de açığa çıkacaktır.

Realme Laptop ve Tablet de Geliyor

Realme, geçtiğimiz aylarda akıllı telefonlar dışında başka kategorilerde de cihaz üreteceklerini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde de şirketin CEO’su tarafından bir dizüstü bilgisayar görseli paylaşılmıştı. Bu görselle birlikte şirketin bilgisayar sektörüne gireceği kesinleşti.

Madhav Sheth tarafından paylaşılan görselde, cihazın sadece bir kısmı gözüküyordu. Bu da tasarımı hakkında net bir yorum yapmak için yeterli olmamıştı. Android Authority, bilgisayarın yeni görsellerine ulaştı.

Realme'nin ürettiği bilgisayar
Görsel Kaynağı: Android Authority

Sızdırılan görselde, tahmin edildiği gibi cihazın oldukça sade bir tasarıma sahip olduğu gözüküyor. Bunun dışında görsellerden gözüktüğü kadarıyla bilgisayarda 2 adet USB-C bağlantı noktası mevcut. Ayrıca bilgisayarın şarj girişinin de sol tarafta olduğu gözüküyor.

Görselleri sızdırılan cihazın donanımı hakkında hâlâ net bilgiler bulunmuyor. Ancak iddialara göre şirket cihazı haziran ayında tanıtacak. Bu yüzden bilgisayarla alakalı detaylı bilgilere bu ay içerisinde ulaşma ihtimalimiz oldukça yüksek.

Realme Book
Görsel Kaynağı: Android Authority

Bunun dışında cihazın adı da net olarak bilinmiyordu. Fakat sızdırılan tanıtım görselinde Realme Book ifadesinin yer aldığı gözüküyor. Bu yüzden de adı büyük ihtimalle Realme Book olacak.

Android Authority tarafından yapılan haberde bilgisayarın yanı sıra bir de tablet görseli de yer alıyor. Bu görselle birlikte şirket tarafından yakında yapılması beklenen tanıtımda bir de tabletin tanıtılacağı düşünülüyor.

Bilgisayar gibi tabletin donanımıyla da alakalı bilgiler mevcut değil. Ancak tablette yazılım olarak Android kullanılacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında tabletin boyutu, fiyatı gibi detayları şirketin yapacağı tanıtımla öğreneceğiz gibi duruyor.

Realme Pad
Görsel Kaynağı: Android Authority

Sızdırılan görselde tabletin adının Realme Pad olduğu gözüküyor. Araştırmacılara göre şirket, 15 Haziran’da yapacağı bir etkinlik ile tablet ve bilgisayarı tanıtacak.

Sizler Realme RMX3366, Book ve Pad hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Realme yeni cihazları ile piyasada başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.