Realme Pad Resmi Olarak Tanıtıldı

Çin merkezli Realme, bir süre önce Realme Pad isimli bir cihaz ile tablet sektörüne giriş yapacağını açıklamıştı. Bunun üzerine teknoloji meraklıları, heyecanla tablet hakkında bilgilere ulaşmayı beklediler. Bu süreçte araştırmacılar, tabletle alakalı edinebildikleri bilgileri paylaştılar.

Ancak Realme, hayranlarının merakını diri tutmak için olabildiğince bilgi sızıntısının önüne geçti. Bundan dolayı da Realme hayranları gibi araştırmacılar da heyecanla Realme Pad adıyla satışa çıkacak tableti beklemeye başladılar.

Realme, çok beklenen tableti sonunda resmî olarak tanıttı. Yapılan tanıtımda tabletin bazı özelliklerinin aslında daha önceden sızdırıldığı gözüküyor. Ancak Realme, tasarım konusunda bazı araştırmacıları yanıltmayı başardı diyebiliriz.

Realme Pad Özellikleri

Şirketin ilk tableti olma özelliğini taşıyan Realme Pad, 10.4 inç büyüklüğünde 2000×1200 piksel çözünürlüklü IPS LCD bir ekranla geliyor. Realme, ekran konusunda oldukça iddialı diyebiliriz. Şirket, kullanıcılarının büyük ekranlı bir tablette oyundan kitap okumaya kadar birçok işlemlerini rahatlıkla halledebileceklerini düşünüyor.

Bunun dışında tabletin işlemci kısmında MediaTek Helio G80 yer alıyor. Şirket, tabletin üç versiyonunu satışa çıkartacak. Bu versiyonların ikisi 3 GB RAM’e sahip olurken diğer versiyonda ise 4 GB RAM bulunacak. Ayrıca Realme, kullanıcılarına 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanı seçeneklerini de sunacak.

Realme Pad Özellikleri

Realme, donanımıyla kullanıcılarını memnun edecek tablette 18W hızlı şarj destekli 7100 mAh kapasiteli bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, tabletin özellikleri göz önünde bulundurulduğunda kullanıcılarına yeterli bir kullanım süresi sunacaktır diyebiliriz.

Tabletin ön ve arka kameralarında 8 MP çözünürlüğünde HD kameralar yer alıyor. Bunun dışında tablette dört hoparlör mevcut. Bu hoparlörler Dolby Atmos ile desteklendi. Böylece Realme, hem kamera hem hoparlör performansı ile kullanıcılarına toplantı, ders gibi etkinliklerde yüksek bir performans sunmayı hedefliyor.

Android 11 ile gelecek olan tablet Realme tarafından geliştirilen bir arayüze sahip. Bunun dışında şirket, tabletin altın sarısı ve gri renk seçenekleri ile satışa çıkacağını açıkladı.

Realme, tabletin 3 modelini satışa çıkartacak. Şirket, bu modellerin fiyatlarını ise şöyle açıkladı:

  • 3 GB RAM + 32 GB dahili depolama alanı + WiFi = 190 dolar
  • 3 GB RAM + 32 GB dahili depolama alanı + WiFi + LTE = 215 dolar
  • 4 GB RAM + 64 GB dahili depolama alanı + WiFi + LTE = 245 dolar

Şirket, tableti 16 Eylül’de satışa sunacak. Realme, tablet modellerini Türkiye’de satışa çıkartıp çıkartmayacağını açıklamadı. Ancak araştırmacılar, şirketin tablet modellerini Türkiye’de de kullanıcılarıyla buluşturacağını düşünüyorlar.

Sizler Realme Pad hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.